Konta bankowe od Google to coś, o czym spekulowano już w 2019 roku. Teraz jednak amerykańskie przedsiębiorstwo informatyczne ma podchodzić do sprawy bardziej poważnie. Niewykluczone, że już w przyszłym roku zobaczymy efekty, choć oczywiście wciąż wiele w tym domysłów.

Konta bankowe i karty płatnicze od Google – jak to miałoby wyglądać?

konta-bankowe-google-1

Dawniej Financial Times twierdził, że Citiogroup i unia kredytowa z Uniwersytetu Stanforda będą prowadziły konta od Google. Teraz serwis FinExtra donosi, że zaangażowanych w całe przedsięwzięcie jest więcej podmiotów: Bank Mobile, BBVA USA, BMO Harris, Coastal Community Bank, First Independence Bank i SEFCU.

Istotną rolę w całej tej układance odgrywa cyfrowy portfel Google Pay. To o niego mają być oparte finansowe usługi Google. Możliwe, że za pomocą cyfrowego portfela będzie prowadzona sprzedaż rachunków. Z aplikacją Google Pay mają być także powiązane fizyczne karty płatnicze Google. W takim wariancie w aplikacji można sprawdzić saldo i historię transakcji. Sama karta będzie powiązana z kontem debetowym. Niewykluczone też, że Google zadebiutuje na rynku kryptowalut. Wracając do samych kont bankowych od Google – te mogą się pojawić już w 2021 roku.

Czytaj także: Koniec Muzyki Google Play w przyszłym kwartale – gigant stawia na YouTube

Choć o usługach finansowych od Google mówi się coraz częściej i donoszą o tym różne źródła, wciąż musimy brać te informacje z przymrużeniem oka. Brakuje konkretów odnośnie daty dostępności poszczególnych usług, ich cen czy listy krajów, gdzie będzie można z nich korzystać. Pozostaje nam więc przyglądać się sprawie i czekać na dalsze wiadomości, które z chęcią wam przekażemy.

źródło: Polsat News / Comparic.pl

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.