Koniec Muzyki Google Play

Koniec Muzyki Google Play w przyszłym kwartale – gigant stawia na YouTube

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Minęło dużo czasu, ale Google jest w końcowej fazie zamykania swojej długoletniej aplikacji i serwisu Google Play Music na rzecz YouTube Music. Wyłączenie rozpocznie się we wrześniu w Australii i Nowej Zelandii, a aplikacja przestanie działać w październiku dla reszty świata. W tym momencie nie będzie można w ogóle korzystać z aplikacji Muzyki Google Play, a transmisja strumieniowa w sieci również zostanie wtedy zatrzymana.

Koniec Muzyki Google Play

Koniec Muzyki Google Play

Muzyka Google Play przestanie działać gdzieś w październik. Jednak byli użytkownicy będą mieli czas do grudnia tego roku, aby przenieść całą swoją muzykę i dane z serwisu. Oznacza to, że można albo przenieść wszystko do serwisu YouTube Music, albo pobrać pobrane i zakupione utwory muzyczne i dane użytkownika za pomocą narzędzia Google Takeout. Od maja Google oferuje narzędzie do przenoszenia z Muzyki Google Play do YouTube Music. To będzie działać nadal po zakończeniu usługi. Narzędzie to udostępnia wszystko, co zostało przesłane do usługi i w niej zakupione. Pozwoli przenieść także utworzone listy odtwarzania, utwory zapisane w bibliotece i dane o nawykach użytkownika. Zaraz na początku 2021 roku te dane zostaną ostatecznie usunięte.

Zobacz też: Wyniki Sony z pandemii są fenomenalne – gracze ratują firmę

W produktach muzycznych Google pojawiają się również pewne niezapowiedziane wcześniej zmiany. Oprócz wyłączenia usługi strumieniowego przesyłania muzyki, gigant usuwa również całkowicie muzykę ze Sklepu Play. Oznacza to, że stracimy możliwość bezpośredniego zakupu muzyki tą drogą. W związku z tym osoby, które wolą posiadać muzykę na własność, stracą jedno ze źródeł, gdzie mogą ją kupić. Dla osób, które całkowicie przeszły na usługi strumieniowania to oczywiście żaden problem. Jednak ludzie z bardziej tradycyjnym podejściem do tej kwestii utracą naprawdę wygodne źródło muzyki. 

Źródło: Engadget

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy