Mody do gier stały się czymś na wzór spoiwa pomiędzy twórcami a społecznością graczy. Dzięki nim tytuł cieszy się stałym zainteresowaniem i wciąż budzi ciekawość fanów. Dlatego też wiele firm tworzy specjalne narzędzia dla społeczności, aby ułatwić jej rozgrywkę. Proces ten ułatwia, a przy okazji wykorzystuje Steam, który oferuje swoisty sklep z modami, przez który ich wyszukiwanie i instalacja stają się banalnie proste. Brak tego elementu jest jednym z argumentów przeciwko sklepowi Epic. Jednak już wkrótce odejdzie do historii.

Epic z obsługą modów

Firma ogłosiła na Twitterze, że MechWarrior 5: Mercenaries to pierwszy tytuł w Epic Games Store, który zawiera wsparcie dla modyfikacji tworzonych przez społeczność

Jest to wczesna iteracja tej funkcji, ale można się spodziewać, że w przyszłości baza obsługiwanych się powiększy. Narzędzie to pozwoli na przeglądanie zarówno modów stworzonych przez graczy, jak i przez deweloperów. Będzie również obsługiwać automatyczną ich instalację. Pracujemy nad obsługą modów od zeszłego lata. 

— Stwierdziła firma w oświadczeniu.

Zobacz też: Czwartkowa aktualizacja biblioteki HBO GO

Oczywiście to nie oznacza, że Epic dogonił w tej kwestii konkurencję. Steam Workshop pozwala na łatwe pobieranie, instalację i zarządzanie modyfikacjami. Dodatkowo znajduje się tam gigantyczna baza modyfikacji. Sam fakt, że Epic dostał podobną funkcję, nie oznacza, że mody trafią także na jego platformę. Na pewno jest to jednak krok w dobrym kierunku. Podobnie jak wprowadzone zaledwie wczoraj osiągnięcia. Epic nareszcie zrozumiał, że obecnie nie tylko baza tytułów się liczy, ale także społeczność graczy skupiona wokół sklepu.

Źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.