Epic Games Store to bardzo popularna platforma z grami na PC. Jej największym konkurentem jest Steam – obecny lider, któremu usługa twórców Fortnite stara się dorównać. Epic Games Store zdobył już miliony użytkowników dzięki regularnemu rozdawnictwu, więc firma nareszcie wzięła się za usprawnianie swojego produktu o nowe funkcji. Jedna z najważniejszych pojawiła się już na platformie.

Osiągnięcia w Epic Games Store to coś, na co wielu czekało

Epic Games pochwaliło się na Twitterze, że Epic Games Store obsługuje już system osiągnięć. Choć ciężko w to uwierzyć, to tak – wcześniej go nie było. Wspomniane osiągnięcia są obecnie dostępne jedynie w wybranych grach, które je wspierają. Jednocześnie firma zaznacza, że mamy do czynienia z bardzo wczesną wersją tej funkcji, więc w przyszłości możemy się spodziewać wielu zmian i pomniejszych usprawnień, co zresztą jest dość zrozumiałe.

Zobacz także: Premiera Samsunga Galaxy M31s – to bardzo ciekawy średniak z przeogromną baterią

Osiągnięcia odblokowuje się po wykonywaniu konkretnych czynności w grach. Zdobyte przez nas trofea będzie można zobaczyć w specjalnej zakładce w Epic Games Store. Na chwilę obecną nie znamy pełnej listy tytułów, które wspierają osiągnięcia na platformie twórców Fortnite, ale możemy być pewni, że z dnia na dzień będzie ich przybywać. System osiągnięć funkcjonuje w wielu podobnych usługach już od dawna, lecz jak to mówią – lepiej późno niż później. Dobrze wiedzieć, że Epic Games Store się rozwija. Co prawda bardzo wolno, ale zawsze.

Źródło: Twitter (@EpicGames)

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.