Nadchodzą nowe gesty w MIUI 12, czyli systemowej nakładce od Xiaomi. Przynajmniej wiele na to wskazuje, bo w kodzie wersji beta odkryto, że będzie możliwość stukania w tylną obudowę smartfona. To pozwoli na zaprogramowanie do kilku gestów, które mają ułatwić uruchamianie najczęściej używanych funkcji w telefonie. Czego możemy się spodziewać?

Nowe gesty w MIUI 12

Nowe gesty w MIUI 12
Fot. GizmoChina

Czy pukanie w obudowę smartfona jest nowym pomysłem? Nie, oczywiście, że nie, ale dalej nie jest to szeroko spotykane rozwiązanie. Ostatnio back tap mogliśmy zaobserwować w iOS 14, gdzie stuknięcie w tył obudowy będzie skutkowało różnymi akcjami. Od włączenia aparatu do uruchomienia centrum powiadomień czy sterowania. Wygląda na to, że podobna funkcja zmierza właśnie do smartfonów od Xiaomi. Niewiadomo kiedy nowe gesty w MIUI 12 mają się pojawić, ale pewne jest to, że firma już nad nimi pracuje. Stuknięcie w tył obudowy będzie mogło wywołać którąś z następujących funkcji:

  • Zrobienie zrzutu ekranowego
  • Włączenie latarki
  • Przejście do Control Center
  • Uruchomienie paska z powiadomieniami
  • Uruchomienie aparatu w smartfonie

Z tego, co udało się odkryć, stuknięcia w tył obudowy będą albo podwójne, albo potrójne. To jednak jest dalej w fazie tworzenia, więc niewykluczone, że pojawi się także więcej opcji. Podobnie jak najprawdopodobniej pojawi się więcej opcji, które pozwolą na uruchamianie konkretnych funkcji. Te jednak będą zapewne dodawane „z czasem”. Takie rozwiązanie z pewnością wiele by ułatwiło, a już szczególnie tym użytkownikom, którzy nie przepadają za gestami związanymi z ruszaniem smartfonem.

Zobacz też: Amazfit Bip S Lite zaprezentowane – warto?

Szkoda, że nie podano konkretnej daty, kiedy pojawią się nowe gesty w MIUI 12. Nie zmienia to jednak tego, że cieszy fakt ciągłego rozwijania nakładki systemowej przez Xiaomi.

Źródło: GizmoChina / XDA -Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.