Amazfit Bip S Lite został oficjalnie zaprezentowany i w pierwszej kolejności trafi do Indii. Zapewne pojawi się także w innych częściach świata i jeżeli będzie kosztował tyle, co w Indiach, może znaleźć wielu użytkowników, którzy będą zadowoleni z możliwości smartwatach. Nie ma się co jednak oszukiwać, zbyt wiele możliwości w nim nie uświadczymy, choć ma także sporo plusów.

Amazfit Bip S Lite

Amazfit Bip S Lite
Fot. Amazfit Bip S Lite

Skoro cena sprzętu została już wspomniana, to od niej zaczniemy. Otóż sprzęt został wyceniony w Indiach na 3799 rupii, co przekłada się na około 190 złotych. W tym przedziale cenowym urządzenie może konkurować z opaskami sportowymi, jak chociażby Xiaomi Mi Band 5. Plusem z pewnością będzie tutaj większy wyświetlacz (TFT), bo ten ma przekątną 1,28 cala, choć oferuje rozdzielczość tylko 176×176 pikseli. Jednak do podstawowych zdań powinno to w pełni wystarczyć. Jest także wyposażony w funkcje Always-on Dispaly, czyli może być stale włączony. To oczywiście odbije się na tym, ile sprzęt będzie pracował na jednym ładowaniu.

Akumulator urządzenia ma pojemność 200 mAh, co pozwala Amazfit Bip S Lite działać przez około 30 dni. W trybie Stand By ma wytrzymać aż 90 dni. Samo ładowanie ma zajmować około 2,5 godziny, czyli trochę długo, choć jak widać, będzie się to robiło dość rzadko. Smartwatch wyposażony będzie w 8 trybów sportowych, czyli niezbędne minimum. Trudno jednak oczekiwać, żeby sprzęt z tej półki cenowej oferował wiele więcej. Dobrą informacją jest za to to, że Amazfit Bip S Lite jest wodoodporny (5 ATM), więc nie ma obaw w pójściu w nim na basen.

Zobacz też: Galaxy Watch 3 z każdej strony i na wideo.

Bip S Lite pojawi się w trzech wariantach kolorystycznych – niebieski, czarny oraz różowy. Paski będą wykonane z silikonu, ale na zapięciach 20 mm, więc będzie dało się je wymienić. Wyświetlacz ma być jeszcze zabezpieczony Corning Gorilla Glass 3, a to sprawia, że będzie odporniejszy na zarysowania oraz przypadkowe uderzenia. Dalej czekamy na premierę Amazfit Band 5, który może okazać się ciekawszym rozwiązaniem, niż ten model, ale zapewne też o ciut droższym.

Źródło:XDA-Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.