PeoPay Kids

PeoPay Kids – Bank Pekao startuje z nową aplikacją dla najmłodszych

3 minuty czytania
Komentarze

PeoPay Kids to nowy produkt od Banku Pekao S.A., który został dziś zaprezentowany podczas specjalnej konferencji. To pierwszy tego typu produkt w ofercie banku, który ma pomóc dzieciom oraz rodzicom w tym, by lepiej zarządzać finansami. Jak działa i od kiedy będzie dostępne PeoPay Kids?

PeoPay Kids

PeoPay Kids
Fot. PeoPay Kids / Bank Pekao S.A.

Wiadomo, że zarządzanie finansami nie jest łatwą rzeczą. Nawet wtedy, kiedy jest się dorosłym, a co dopiero, jak jest się dzieckiem. Dlatego też powstała aplikacja PeoPay Kids, która będzie dostępna na systemy iOS (od dziś) oraz w Google Play Store (ma pojawić się „na dniach”). Sama aplikacja będzie dostępna dla dzieci, ale oczywiście rodzice będą mogli zarządzać nią i mieć podgląd z poziomu dedykowanego panelu. Ten panel ma zacząć pojawiać się w nowej wersji aplikacji. Rodzic będzie mógł tam mieć podgląd środków na koncie, a także robić przelewy czy zarządzać limitami na karcie lub ją blokować. Rodzic będzie mógł także całkowicie zablokować aplikację z poziomu swojego panelu.

Jeżeli chodzi o metody płatności, które będzie oferowało PeoPay Kids, na początek będzie można płacić tylko fizyczną kartą. Z czasem ma się to zmienić, ale to dopiero ma stać się w przyszłości. Obecnie karty nie można też dodać do np. Apple Pay i nie wiadomo, kiedy i czy w ogóle to nastąpi. W samej aplikacji dzieci będą mogły zakładać „Skarbonki” (konta oszczędnościowe), czyli miejsca, gdzie będzie można odkładać pieniądze na konkretne cele. PeoPay Kids pozwoli robić także przelewy, ale te muszą być akceptowane przez opiekuna. Limity na karcie dziecka mają wynosić maksymalnie 50 złotych dziennie.

Zobacz też: Revolut Junior dla dzieci i rodziców

PeoPay Kids
Fot. PeoPay Kids

Jakie są plusy takiego rozwiązania?

Korzystanie z aplikacji oraz samo prowadzenie konta ma być darmowe. Projekty kart, które będą wydawane do konta, zostały zaprojektowane przez same dzieci i będą wysyłane pocztą w momencie założenia konta. Warto wspomnieć o tym, że w aplikacji będą znajdowały się także elementy edukacyjne, gdzie będzie uczyło się najmłodszych tego, jak zarządzać finansami. Jeżeli rodzic/opiekun zdecyduje się z założyć PeoPay Kids, może liczyć na 50 złotych „kieszonkowego” oraz oprocentowanie na koncie oszczędnościowym Mój Skarb na poziomie 2 procent (przez okres 4 miesięcy do kwoty 3000 złotych).

Dlaczego powstała aplikacja?

Odpowiedź zdaje się być jasna. Produkty bankowe dla dzieci, to cały czas coś, co nie jest popularne. Jednak coraz więcej instytucji decyduje się na ich wprowadzenie, a Bank Pekao S.A. jest jednym z nich. Edukacja finansowa powinna być czymś, co pojawia się na ścieżce rozwoju dziecka, a szkoła nie zawsze wie, jak się za ten temat zabrać. Tak o tym, dlaczego powstało PeoPay Kids powiedziano na konferencji.

Edukacja finansowa jest bardzo ważnym elementem przygotowania dziecka do dorosłości. Dobre nawyki zdobyte w młodości – takie jak umiejętne gospodarowanie swoimi pieniędzmi – mają przełożenie na to, jak poradzimy sobie w dorosłym życiu. Aplikacja PeoPay KIDS to nowoczesne rozwiązanie, które pokazuje dzieciom, jak skutecznie budować prawidłowe postawy oszczędzania i zarządzania pieniędzmi. To przełomowe wdrożenie jest kolejnym ważnym etapem transformacji cyfrowej Banku Pekao. Rozwiązanie, a w szczególności aplikacja, od początku do końca zostało zrealizowane całkowicie wewnętrznie przez pracowników Pekao. W pracę nad tym wyjątkowym projektem zaangażowanych było wiele departamentów i zespołów wspierających – mówi Leszek Skiba, p.o. prezesa Banku Pekao S.A.

Źródło: Bank Pekao

Motyw