Jak informuje Ministerstwo Cyfryzacji, serwis Gov.pl jest coraz popularniejszy. Na rządowej stronie pojawia się coraz więcej treści i funkcji, więc obywatele chętnie z niej korzystają.

Serwis Gov.pl jest coraz popularniejszy – oto szczegóły

gov coraz popularniejszy
fot. gov.pl

Gov.pl powstał po to, żeby obywatele mieli łatwy dostęp do informacji pochodzących z instytucji publicznych, a także do rządowych e-usług. Poszczególne strony związane z serwisem Gov.pl mają ujednoliconą szatę graficzną, by odbiorca zorientował się, że korzysta ze stron administracji publicznej.

Resort cyfryzacji poinformował, że serwis Gov.pl jest coraz popularniejszy. W szczycie GOV.pl obsługuje 6 milionów użytkowników w ciągu jednego dnia – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. Resort podzielił się również szczegółowymi danymi związanymi z popularnością platformy w ostatnich miesiącach. Przedstawiają się one następująco:

  • Styczeń 2020: liczba odsłon: 32,4 mln; liczba unikalnych użytkowników: 5,4 mln.
  • Luty 2020: liczba odsłon: 49,7 mln; liczba unikalnych użytkowników 6,1 mln.
  • Marzec 2020: liczba odsłon: 264,2 mln; liczba unikalnych użytkowników: 25,8 mln.
  • Kwiecień 2020: liczba odsłon: 209,9 mln; liczba unikalnych użytkowników: 19,9 mln.
  • Maj 2020: liczba odsłon: 124,8 mln; liczba unikalnych użytkowników: 12,6 mln.
  • Czerwiec 2020: liczba odsłon:  107,7 mln; liczba unikalnych użytkowników: 11,6 mln.

Czytaj także: mObywatel ma nowe funkcje – „To kamień milowy w rozwoju aplikacji”

Do tej pory w ramach serwisu Gov.pl udostępniono witryny informacyjne 34 urzędów centralnych, listę e-usług administracji rządowej w podziale na e-usługi dla obywateli, przedsiębiorców i urzędników (350 kart usług), strony 102 placówek dyplomatycznych RP, a także strony 21 serwisów tematycznych. Jeszcze w tym roku w zasoby serwisu Gov.pl mają wejść kolejne treści.

źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.