ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
polsat zaangażowanie w walkę z pandemią

Grupa Polsat podsumowuje swoje zaangażowanie w walkę z pandemią

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Grupa Polsat, w skład której wchodzą m.in. Plus oraz Ipla, podsumowała swoje dotychczasowe zaangażowanie w walkę z pandemią koronawirusa. Wspierano szpitale, lekarzy, pielęgniarki i nie tylko. Łączna kwota przeznaczona na ten cel przez Zygmunta Solorza i Grupę Polsat to 30 mln zł.

Zaangażowanie w walkę z pandemią koronawirusa w wykonaniu Grupy Polsat

polsat zaangażowanie w walkę z pandemią

Grupa Polsat zaangażowanie w walkę z pandemią przejawiała, udzielając wsparcia finansowego, jak i rzeczowego. Kupowano sprzęt ochronny i środki dezynfekcyjne dla szpitali. Dzieci z domów dziecka oraz rodzin zastępczych otrzymywały natomiast sprzęt do nauki zdalnej.

Kolejne działania związane z walką z pandemią to zakup 20 nowoczesnych respiratorów o wartości prawie 3 mln zł. To dar od Plusa i Fundacji Polsat – obecnie sprzęt jest dostarczany do szpitali w całej Polsce. Zakupiono także 200 tysięcy testów na koronawirusa wraz z niezbędną aparaturą laboratoryjną. Nie zabrakło również kampanii społecznej o wsparciu dla seniorów, posiłków dla szpitali oraz paczek dla najmłodszych pacjentów od Polsat Media Biuro Reklamy. Z kolei 4 lipca odbył się Koncert dla Śląska, transmitowany ze studia Polsatu w Warszawie. Jego celem było wyrażenie solidarności z regionem szczególnie dotkniętym skutkami koronawirusa.

Czytaj także: Subskrypcja TVN24 GO na rachunku T-Mobile – jedna faktura, łatwe rozliczenie

Jak mówi Zygmunt Solorz, zaangażowanie się w pomoc podczas epidemii było szczególnie potrzebne i stanowiło wypełnienie misji społecznej. Zaapelował on także do wszystkich, by pamiętali, że także po pandemii wiele osób oraz szpitali może wciąż potrzebować wsparcia.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy