Counter-Strike: Global Offensive to bardzo lubiana gra esportowa autorstwa Valve. Każdego dnia w produkcji bawią się setki tysięcy graczy, co czyni ją jedną z najpopularniejszych tytułów na platformie Steam. Jak powszechnie wiadomo, w grze są obecne skórki do broni, które można kupować, znajdować lub wydobywać ze specjalnych skrzynek. Jeden z kolekcjonerów właśnie pobił rekord, bo za jednego „skina” zapłacił około 100 tysięcy dolarów. Nie da się ukryć, że to naprawdę sporo pieniędzy, jak za trochę pikseli.

Mniej więcej 400 tysięcy złotych za skórkę w Counter-Strike: Global Offensive

Stat Trak M4A4 Howl Skin za prawie pół miliona złotych

W CS:GO jest dostępnych naprawdę wiele różnych skórek do broni, choć oczywiście spora część z nich jest zupełnie bezwartościowa. Sprawa wygląda zupełnie inaczej w stosunku do „skina” o nazwie Howl ze StatTrakiem do broni M4A4. Jej cena na rynku oscyluje w graniach 5000 dolarów (ok. 19800 złotych), ale wariant, który został właśnie sprzedany za dwadzieścia razy tyle, wyróżnia się dodatkową, niezwykle rzadką naklejką iBUYPOWER Katowice 2014. To właśnie dzięki jej obecności chiński kolekcjoner był skłonny wyłożyć mniej więcej 400 tysięcy złotych.

Zobacz także: OnePlus Nord pojawił się w jednym ze sklepów, ujawniając swoją specyfikację i cenę

Warto wspomnieć, że transakcja odbyła się poza platformą Steam, gdzie można sprzedawać przedmioty jedynie za nie więcej niż 1800 dolarów. Skórka za 100 tysięcy dolarów to nowy rekord, jeśli chodzi o najdroższy przedmiot sprzedany w grze Counter-Strike: Global Offensive. Co ciekawe, nabywca kolorowej M-czwórki rzekomo zgodzi się na jej odsprzedaż za 130 tysięcy dolarów, czyli ponad pół miliona złotych. Niewykluczone, że chętni się znajdą.

Źródło: Twitter (@ohnePixel)