ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Dark 3 sezon

Dark 3 już na Netflix – warto dać szansę serialowi?

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Premiera Dark 3 na Netflix już za nami. Nowy sezon popularnego serialu dostępny jest już na platformie. Patrząc po tym, jakim zainteresowaniem się cieszy, można podejrzewać, że mówimy tutaj o fenomenie porównywalnym do Stranger Things. Oczywiście nie aż tak popularnym, jak serial braci Duffer, ale mimo wszystko popularność Dark jest ogromna. Skąd taki sukces europejskiej produkcji?

Dark 3 już na Netflix

Jest na Netflix już kilka seriali, które pochodzą z Europy i cieszą się sporą popularnością. Nie można przecież pominąć Domu z papieru czy Rain. Ten drugi, choć miał ciekawy punkt wyjścia, stracił gdzieś po drodze swój urok. Głównie przez wydarzenia, które nie do końca współgrały ze światem przedstawionym. Dom z papieru zrobił się wyjątkowo rozrywkową produkcją, gdzie należy po prostu przymknąć oko na niektóre wydarzenia. W przypadku Dark mówimy już o czymś zupełnie innym i przez to wyjątkowym.

Zwiastun Dark – pierwszy sezon

Spokojnie, nie będziemy tutaj zdradzali żadnych szczegółów fabularnych. Szczególnie że im dalej i więcej odcinków za nami, tym trudniej mówić o serialu. Dark 3 może przynieść trochę odpowiedzi na pytania, które pozostały po końcówce drugiego sezonu. Jednak patrząc na to, co przyniósł drugi sezon Dark, a jak skończył się pierwszy, nie mamy już takiej pewności. Twórcy bardzo mocno rozbudowują swoje uniwersum i tworzą wokół serialu bardzo dziwny klimat. Opowieść, która zaczęła się jak wiele kryminałów, czyli od zaginięcia dziecka w środku lasu, teraz stała się… historią niewyobrażalnie zakręconą.

Zobacz też: Czym będzie Samsung Galaxy A01 Core?

I to jest największą siłą serialu, bo twórcy nie boją się eksperymentowania z rozwiązaniami fabularnymi. Mimo niektórych wolt nie można im zarzucić tego, że coś jest niespójne. Przynajmniej jeżeli chodzi o wyjawione do tej pory informacje. Przed widzami wiele tajemnic do odkrycia i jeżeli ktoś jeszcze nie zna Dark, to warto dać serialowi szansę. Trzeci sezon Dark liczy 8 odcinków, a każdy trwa około godziny, choć dwa ostatnie są odrobinę dłuższe.

Źródło: Netflix

Sprawdź najnowsze wpisy