Samsung Galaxy A01 Core specyfikacja

Samsung Galaxy A01 Core na pierwszych zdjęciach

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Samsung Galaxy A01 Core pojawił się na pierwszych zdjęciach i już wiadomo, że będziemy mieli do czynienia z wyjątkowym smartfonem. Jednak nie takim, jak można się było spodziewać po producencie. Seria A kojarzona jest raczej ze średnią półką, a tutaj dostaniemy coś, co spokojnie można zaliczyć do budżetowców. I taki był cel Samsunga, który może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Samsung Galaxy A01 Core

Samsung Galaxy A01 Core
Fot. Samsung Galaxy A01 Core

Nie jest jeszcze jasne, czy opisywany model faktycznie będzie nazywał się Samsung Galaxy A01 Core, ale taka nazwa zaczęła pojawiać się w sieci. Model przeszedł już kilka procesów certyfikacyjnych, a teraz możemy spojrzeć na jego pierwsze zdjęcia. Te udostępnił na Twitterze Evan Blass, czyli osoba, która często jako pierwsza ma dostęp do premierowych materiałów. Sam wygląd nowego smartfona od Samsunga… nie zachwyca. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że producent cofną się w czasie o dobrych kilka lat, ale jest w tym zabiegu sporo sensu.

Galaxy A01 Core ma być bowiem najbardziej przystępnym cenowo urządzeniem z serii A od producenta. To oczywiście wymusza pewne kompromisy, a jednym z nich jest wygląd. Nie dostaniemy tutaj żadnych zaokrąglonych wyświetlaczy ani wcięć ekranowych. Sam ekran ma mieć przekątną 5,14 cala (TFT), a jego rozdzielczość wynosić 720p. Dodatkowo możemy spodziewać się symetrycznych ramek. Jeżeli chodzi o samą specyfikację, to Galaxy A01 Core prawdopodobnie dostanie procesor MediaTek MT6739WW, a jego pracę będzie wspierać 1 GB RAM. Jeżeli chodzi o system, to sprzęt powinien działać na Android 10 z nakładką One UI w odpowiednio dopasowanej do specyfikacji wersji.

Zobacz też: Nowa funkcja Telefonu Google, która może wiele zmienić.

Smartfon pojawi się w kilku wariantach kolorystycznych i niewykluczone, że będzie miał wymienną baterię. Nie byłoby to zaskoczeniem, bo niektóre modele z tej serii także posiadały wymienny akumulator. Cena i data premiery nie jest jeszcze znana, ale nie podejrzewamy, żeby sprzęt dużo kosztował. Zresztą, nie taki jest jego cel. Ma to być smartfon dostępny dla jak najszerszego grona odbiorców. I tutaj powinien sprawować się świetnie.

Źródło: Twitter / GSM Arena

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy