Android to obecnie najpopularniejszy system mobilny na świecie, który jest zainstalowany na miliardach smartfonów. Tak duża popularność Zielonego Robocika czyni go łakomym kąskiem dla cyberprzestępców, którzy często zalewają produkt Google różnego rodzaju złośliwym oprogramowaniem. Z tego też powodu popyt na antywirusy dla smartfonów z Androidem wciąż jest spory, co zdążył zauważyć Microsoft, który właśnie udostępnił Androidową wersję Defendera znanego przede wszystkim z systemu Windows.

Microsoft Defender ATP ochroni użytkowników smartfonów z Androidem – testowa aplikacja już dostępna

Microsoft Defender Android

Microsoft Defender ATP jest już dostępny na smartfonach z Androidem, choć na razie tylko w wersji testowej public preview. Produkt giganta z Redmont jest aplikacją zabezpieczającą, mającą za zadanie chronić użytkowników przed różnego rodzaju złośliwym oprogramowaniem i phishingiem. Microsoft Defender ATP zapowiada się na całkiem niezłe dopełnienie zabezpieczeń Google, bo antywirus będzie dodatkowo skanować każdą pobraną aplikacje w poszukiwaniu wirusów. Następnie użytkownicy otrzymają nieinwazyjne powiadomienie, że wszystko jest w porządku lub wręcz przeciwnie.

Zobacz także: Urzędnicy wykorzystywali służbowe numery do mikrotransakcji? Sytuacja jest bardziej kuriozalna

Jakby tego było mało, Defender będzie automatycznie blokował wszystkie SMS-y i wiadomości w aplikacjach mające na celu wyłudzenie naszych pieniędzy lub danych. Warto też wspomnieć o obecności technologii SmartScreen, służącej do blokowania niebezpiecznych połączeń sieciowych, które złośliwe aplikacje mogą próbować utworzyć bez wiedzy użytkownika. Instrukcje co do instalacji apki Microsoft Defender ATP w wersji public preview można znaleźć na stronie internetowej Microsoftu. Pod koniec warto wspomnieć, że firma planuje też z czasem udostępnić Defendera na iPhone’y, choć jego funkcjonalności będą oczywiście znacznie ograniczone w stosunku do wydania dostępnego na Androidzie.

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.