Zaledwie wczoraj Qualcomm ogłosił wprowadzenie na rynek nowego procesora serii 600, który obsługuje sieć 5G. Mowa tu rzecz jasna o układzie Snapdragon 690. Nie było jednak jasne, jakie urządzenie jako pierwsze dostanie ten względnie tani, ale świetnie wyposażony SoC. Dziś fińska firma HMD Global, która odpowiada za smartfony marki Nokia, wydała oświadczenie, że jest gotowa do zaprezentowania smartfona napędzanego tym procesorem. 

Nokia ze Snapdragonem 690 5G

Nokia ze Snapdragonem 690 5G

Juho Sarvikas, dyrektor ds. produktu w HMD Global opowiedział o nowym smarfonie, w którym znajdzie się nowo wprowadzony na rynek Qualcomm Snapdragon 690. Co prawda nie podał jego nazwy, jednak podkreślał fakt, że będzie on dostępny na całym świecie oraz że obsłuży pasma 5G dla wszystkich regionów. Biorąc pod uwagę, że zastosowano w nim układ z serii 600, można założyć, że przy okazji będzie stosunkowo tani. Czy to oznacza, że smartfony HMD jako pierwsze zawitają na półki sklepowe z nowym Snapdragonem? No cóż, nie koniecznie. Nie zapominajmy, że od premiery Nokii 8.3 minęły już trzy miesiące. Urządzenie natomiast wciąż nie jest dostępne w sprzedaży.

Zobacz też: „Remastery i retro”, czyli najnowsza wyprzedaż w PlayStation Store. Oto lista 40 gier, które warto kupić

Dodatkowo warto podkreślić, że Snapdragon 690 jest bardzo elastyczny, pod względem wyceny. Teoretycznie układ ten jest wydajniejszy zaledwie o 20% od Snapdragona 675. Jednak przy okazji obsługuje wyświetlacze Full HD+ do 120 Hz, aparat do 192 MPx i najnowsze standardy łączności. To oznacza, że nadaje się także do niezbyt wydajnego, na tle konkurencji 5G rzecz jasna, ale świetnie wyposażonego smartfona. Nie zapominajmy, że pod względem wydajności wciąż mamy do czynienia z naprawdę porządnym układem, który zostawia w tyle jednostki znane, chociażby z Redmi Note 7 czy Note 8. 

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.