Ruchome obiektywy w Samsungu pojawiły się na grafikach, które są wizualizacją patentu firmy. Trzeba przyznać, że to ciekawy pomysł, choć zapewne zbyt drogi, by w ogóle próbować wprowadzać go w życie. Jeżeli jednak Samsung zdecydowałby się na stworzenie podobnego smartfona, to miałby on 5 lub 6 obiektywów, które byłby ruchome. To dałoby wyjątkowe możliwości pod względem fotograficznym.

Ruchome obiektywy w Samsungu

Jak miałby działać ruchome obiektywy w Samsungu? Patent, który został przyznany firmie, opisuje to dość jasno. Zestaw obiektywów, który umieszczony byłby na pleckach urządzenia, normalnie pozostawałby nieruchomy. Jednak każdy z nich mógłby odchylać się w różnych płaszczyznach tak, by tworzyć nowe możliwości dla użytkowników. Jednym z przykładów takiego zastosowania byłoby zdjęcie panoramiczne. Obiektywy mogłyby poruszać się same, kiedy użytkownik trzymałby urządzenie nieruchomo. To mogłoby także pozwolić na robienie zdjęć panoramicznych z efektem bokeh. Według patentu Samsung korzystałby tutaj z obiektów szerokokątnych, więc możliwości są znacznie większe.

Ruchome obiektywy w Samsungu
Fot. Ruchome obiektywy w Samsungu / Let’s Go Digital

Na pierwszy rzut oka, smartfon wyposażony w taki dziwaczny zestaw obiektywów, może trochę odrzucać. Trzeba wziąć jednak pod uwagę, że to mogłoby naprawdę działać ciekawie, choć dodatkowe elementy w smartfonach, mogą sporo podwyższać ich cenę. Można także obawiać się, że w przypadku upadku, łatwiej doszłoby do uszkodzenia ruchomych modułów. To wszystko może sprawić, że sam pomysł nigdy nie zostanie zrealizowany.

Zobacz też: Specyfikacja Galaxy Watch 3 wygląda obiecująco.

To dalej patent, więc takie ruchome obiektywy w Samsungu pozostaną pewnie w sferze marzeń. Obecnie producenci smartfonów robią wszystko, by tylko wyróżnić się na rynku, a to z pewnością pozwoliłoby Samsungowi w zrobieniu wokół siebie „szumu”. Obecnie możemy jedynie czekać na premierę Galaxy Fold 2 i liczyć, że producent tam nas czymś zaskoczy.

Źródło: Let’s Go Digital / GizmoChina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.