Jak donosi amerykański serwis CNBC, koncern AT&T w najbliższym czasie zamierza sprzedać Warner Bros. Interactive Entertainment. Jest to odrębny dział WB, odpowiedzialny w głównej mierze za produkcję gier wideo. Głównym powodem sprzedaży ma być wysokie zadłużenie AT&T oraz fakt, że WBIE nie generuje zadowalającego firmę zarobku. Czy znajdą się chętni na przejęcie takich franczyz jak Batman, czy Harry Potter?

Czy Warner Bros. Interactive Entertainment niedługo zmieni właściciela?

Warner Bros Interactive Entertainment

Z podanych przez CNBC informacji wynika, kwota potencjalnej transakcji może wynieść nawet 4 miliardy dolarów amerykańskich. Lista chętnych na zakup Warner Bros. Interactive Entertainment z pewnością jest dość spora, jednak do tej pory na liście chętnych znalazły się trzy firmy. Są to Take-Two Interactive, Electronic Arts, a także Activision Blizzard. Żadna z nich nie potwierdziła medialnych doniesień. Na pierwszy rzut oka żądana kwota może okazać się dość wysoka, jednak należy pamiętać, że WBIE składa się z 10 studiów, kierowanych przez Davida Haddada. Do organizacji tej należą między innymi Avalanche Software, Monolith Studios, NetherRealm Studios, TT Games, WB Games Montreal, a także Rocksteady Studios, czyli studio odpowiedzialne za gry z serii Batman: Arkham. Oczywiście na tę chwilę żadne rozmowy dotyczące sprzedaży Warner Bros. Interactive Entertainment nie zostały potwierdzone. Czy jednak potencjalna sprzedaż wpłynie negatywnie na powstanie nowych gier w uniwersum Batmana, bądź Harry’ego Pottera?

Zobacz też: Szukasz zabójcy flagowców? Najlepsze firmy spośród najtańszych

Zwłaszcza ta druga franczyza nie ma ostatnio szczęścia jeśli chodzi o udane gry wideo. Gry z serii Harry Potter powstawały tak naprawdę tylko przy okazji premier kolejnych części filmu o „Chłopcu, który przeżył”. Sami przyznacie, że jest to na tyle bogate uniwersum, które aż się prosi o stworzenie porządnej gry, w której będziemy kierować wykreowanym przez siebie uczniem Hogwartu. Według wcześniejszych doniesień takim tytułem ma być Hogwarts: Dark Legacy, czyli RPG z akcją dziejącą się po wydarzeniach znanych z książek i filmów. Potencjalna sprzedaż przez AT&T oddziału Warner Bros odpowiedzialnego za gry stawia tę produkcję pod wielkim znakiem zapytania. Wydaje się jednak, że nowy właściciel z pewnością nie zrezygnowałby z możliwości zarobku na popularnych na całym świecie markach.

Źródło: CNBC

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Marcin Nic

Pasjonat wszelkich urządzeń mobilnych i nowinek technologicznych. Sympatyk koszykówki zza wielkiego oceanu. W wolnej chwili widz seriali i filmów o tematyce wojennej z różnych okresów historycznych.