Reklamy na YouTube są tematem dość kontrowersyjnym, który w pewnym stopniu dzieli ludzi. Zwykle ta linia przebiega wzdłuż granicy twórca — widz. Dla tych pierwszych jest to jakieś źródło dochodu. Oczywiście na zachodzie wygląda to znacznie lepiej, natomiast polscy YouTuberzy mówią o raczej dość symbolicznych kwotach. Jednak lepiej zarobić trochę więcej niż trochę mniej. Natomiast dla widzów są one niezwykle wręcz irytujące. Sam nie cierpię reklam do tego stopnia, że zdecydowałem się na wykupienie YouTube Premium.

Darmowe wyłączenie reklam na YouTube

Darmowe wyłączenie reklam na YouTube

Okazuje się jednak, że można pozbyć się reklam znacznie taniej, a właściwie za darmo. Dla wielu osób tylko taka cena wydaje się uczciwa. Chociaż samo podejście takich ludzi z uczciwym podejściem do cudzej pracy ma już niewiele wspólnego. Oczywiście nie wierzę, aby nasi czytelnicy należeli do osób, które są zdolne do tak karygodnego zachowania. Dlatego podzielę się z Wami informacjami o tej metodzie w celach informacyjno-eksperymentalnych. Otóż pozbycie się reklam na filmach z YouTube jest banalnie proste i dziwi fakt, że dopiero teraz zostało to odkryte. Wystarczy jedynie dopisać dodatkową kropkę po części .com w adresie URL YouTube. Więc, zamiast nawigować do youtube.com/yourvideo, można wprowadzić youtube.com./yourvideo, aby zobaczyć tę sztuczkę w akcji.

Zobacz też: Premiera Mi Band 5 – nowa opaska sportowa Xiaomi oficjalnie zaprezentowana!

Jest to rzekomo spowodowane przez fakt, że YouTube zaniedbuje normalizację nazwy hosta. Tym samym powoduje, że główna zawartość strony jest nadal wyświetlana przy ignorowaniu wielu innych rzeczy, w tym reklam. Ponieważ wiele stron internetowych podaje swoje reklamy za pośrednictwem białej listy, która nie zawiera dodatkowego znaku, dodanie kropki do adresu URL pozwala na zamieszczanie treści, ale filtruje reklamy. Osobiście mam nadzieję, że serwis jak najszybciej upora się z tym błędem. Was natomiast gorąco zachęcam, żebyście go nie wykorzystywali. 

Źródło: Androidpolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.