ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
YouTube Premium z dostępem do Stadia Pro

YouTube Music i YouTube Premium w Polsce – czas na ekspansję Google

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Dzisiaj większość firm chce udostępniać swoje produkty w formie usług. Nie ma się, czemu dziwić, bo w końcu jest to najbardziej opłacalny model biznesowy. Google też idzie tą drogą i chce zdobywać uznanie na wielu płaszczyznach. Od kilku lat Amerykanie starają się przeistoczyć YouTube’a w bardziej dochodowy portal. Dlatego też swego czasu powstała usługa YouTube RED, która z czasem przeistoczyła się w YouTube Premium. Google też ma swojego konkurenta dla Spotify, Tidala i Deezera, a więc YouTube Music. Teraz Amerykanie postanowili, że zarówno YouTube Premium, jak i YouTube Music oficjalnie pojawi się w Polsce.

Usługi YouTube Music i YouTube Premium doczekały się oficjalnego powitania w Polsce

youtube music premium w polsce oficjalnie ceny

Zacznijmy od YouTube Premium, bo na czym może polegać płatna wersja doskonale znanego nam YouTube’a? Okazuje się, że ten portal kryje w sobie wiele możliwości, które teoretycznie nie są dostępne dla darmowego zjadacza chleba. Tym sposobem za wykupienie abonamentu między innymi pozbywamy się reklam. Dodatkowo aplikacja YouTube działa w tle, a na deser same filmy możemy pobierać i oglądać offline. Nie zabrakło też dedykowanego materiału w ramach YouTube Originals. W ramach pakietu też możemy korzystać z Google Play Music. Czym z kolei jest YouTube Music? Jak sami możecie się domyślić, odpowiednikiem Spotify, a dodatkowo YouTube Premium, ale w wersji tylko z muzyką.

Ile kosztuje YouTube Music i YouTube Premium w Polsce?

youtube music premium w polsce oficjalnie ceny

Innymi słowy, to co najważniejsze, a więc przejdźmy do konkretów i cen:

  • YouTube Premium:
    • oferta podstawowa: 23,99 złotych
    • oferta rodzinna: 35,99 złotych
  • YouTube Music:
    • oferta podstawowa: 19,99 złotych
    • oferta rodzinna: 29,99 złotych

Subskrypcja rodzinna oznacza możliwość dostępu do sześciu członków rodziny. Do końca maja można liczyć na ciekawą promocję, czyli uruchomienie usługi przez odpowiednio miesiąc lub trzy miesiące za darmo, wybierając YouTube Music lub YouTube Premium. Dopiero później będziemy mogli podjąć decyzję, czy jesteśmy zainteresowani zakupem.

Zobacz też: Jak odczytać usunięte wiadomości z Messengera?

Gotowi sprawdzić nowe usługi Google? Chodzą głosy, że niektórzy mogli już wcześniej przetestować YouTube Music i YouTube Premium. Podzielicie się swoimi wrażeniami?

Sprawdź najnowsze wpisy