Xiaomi z impetem wkroczyło na rynek słuchawek bezprzewodowych. Złośliwi twierdzą, że może nie są one najlepsze, ale za to nie najtańsze. Jednak malkontenci zawsze się znajdą. Prawda jest taka, że słuchawki firmy sprzedają się bardzo dobrze, a ich użytkownicy zwykle je chwalą, chociaż zwracają uwagę na pewne niedociągnięcia. Sukces Xiaomi na tym polu nie oznacza jednak, że firma zapomniała o tym, czym dawniej były słuchawki Bluetooth. Świadczy o tym jej najnowszy produkt, jakim jest Xiaomi Bluetooth Headset Pro.

Xiaomi Bluetooth Headset Pro

Xiaomi Bluetooth Headset Pro

Mowa tu rzecz jasna o zestawie słuchawkowym Bluetooth składającym się z jednej słuchawki. Jego zadaniem jest prowadzenie rozmów telefonicznych. Xiaomi Bluetooth Headset Pro oferuje ergonomiczną konstrukcję opracowaną z myślą o zwiększeniu komfortu. Producent postarał się także, aby nie spadała ona z ucha podczas ćwiczeń lub wykonywania innych, nawet gwałtownych czynności. Xiaomi zapewnia, że jego nowa słuchawka charakteryzuje się wyważoną konstrukcją wiszącą na uchu. Ta rozkłada ciężar zestawu słuchawkowego podczas noszenia. Wkładki douszne zestawu słuchawkowego można obracać o 180°, co umożliwia przełączanie między lewym a prawym uchem.

Zobacz też: Rozpoznawanie twarzy jest rasistowskie – tak przynajmniej twierdzi IBM

W zestawie słuchawkowym zastosowano konstrukcję z dwoma mikrofonami w celu redukcji szumów. Jego sercem jest natomiast procesor Qualcomm QCC3020 audio SoC. Jest to układ zaprojektowany do użycia w słuchawkach TrueWireless Stereo. Słuchawka została wyposażona w 12 mm głośnik dynamiczny. Słuchawka dodatkowo została wyposażona w baterię 100 mAh, która może wytrzymać do 8 godzin rozmów na pojedynczym ładowaniu. Jej pudełko oferuje dodatkową pojemności 600 mAh, co może znacznie wydłużyć ten czas. Biorąc pod uwagę straty podczas ładowania, myślę, że 48 godzin połączeń głosowych jest jak najbardziej realnym scenariuszem. W celu zapewnienia łączności, bezprzewodowy zestaw słuchawkowy obsługuje standard Bluetooth 5.0. Posiada również wsparcie dla XiaoAI, jak również Asystenta Google i Apple Siri, dzięki czemu jest to produkt przeznaczony do sprzedaży również poza granicami Chin. Xiaomi Mi Bluetooth Pro został wyceniony na 199 juanów, czyli około 110 PLN.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.