Dążąc do stworzenia własnego ekosystemu produktów, Redmi wprowadziło w zeszłym tygodniu na rynek indyjski słuchawki Redmi Earbuds S. Jak łatwo się domyślić są to po prostu Redmi AirDots S pod inną nazwą. Swoją drogą nie potrafię zrozumieć, dlaczego Xiaomi tak chętnie miesza w nazewnictwie. Niemal w każdym regionie część ich produktów nosi zupełnie inną nazwę. No ale dość narzekania, ponieważ tematem tego wpisu jest sukces nowych słucahwek tego producenta.

Redmi AirDots S 100 tysięcy sztuk

Ceny bezprzewodowych słuchawek od Redmi zawsze były niskie. Tak jest i tym razem. Słuchawki, o których będę pisał po prostu AirDots S, zostały wycenione w Indiach na 1799 Rs, czyli około 95 PLN. Najprawdopodobniej to jeden z powodów ich wielkiego sukcesu. Z danych opublikowanych przez Xiaomi Data Center wynika, że od czasu premiery 27 maja sprzedano ponad 100 tysięcy egzemplarzy. Dane te przedstawiają sprzedaż w okresie 7 dni od 27 maja do 2 czerwca 2020 roku. Xiaomi uważa to za istny przełom i podkreśla, że odpowiada to 15% sprzedaży firmy urządzeń z tego segmentu w poprzednim kwartale. Warto przy tym dodać, że słuchawki bezprzewodowe w Indiach stały się ostatnio bardzo modne. W samym 2019 roku ich sprzedaż wzrosła o 700% względem roku 2018. Warto jednak podkreślić, że lokalnym liderem wciąż pozostaje Samsung. 

Zobacz też: Poznaliśmy pierwszą aplikację, która wspiera nowe Power Menu z Androida 11

Sam jestem właścicielem pierwszej generacji AirDotsów, a według pierwszych testów wariantu S grają one bardzo podobnie, dlatego chętnie wypowiem się na ich temat. Ich zaletą na pewno jest cena. Grają jednak bardzo przeciętnie. Można je porównać do markowych słuchawek przewodowych za około 30 PLN dostępnych w marketach. Jednak za 60-70 PLN znajdziemy znacznie lepsze słuchawki na kablu. Do audiobooków lub podcastów — świetny wybór. Do muzyki — no cóż, grają lepiej od klasycznych Earpodsów od Apple. To jednak nie zmienia faktu, że trudno być pod tym względem z nich zadowolonym, nawet jeśli nie jesteśmy zbyt wymagający. Jeśli szukacie tanich i przyzwoitych słuchawek bezprzewodowych to dobry wybór. Jeśli nie zależy wam na braku kabla i macie port Jack 3.5 mm to lepiej w tej cenie wybrać coś innego.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.