Już za dwa dni mamy oficjalnie poznać Xiaomi Mi Band 5. Niby tania opaska, a wywołuje więcej emocji niż niejeden, flagowy smartfon. Po prostu liczą się szczegóły, więc spójrzmy, jak będzie wyglądać ładowanie tego smartbanda? W końcu to jedna z najczęściej przewijających się wad poprzednich generacji. Producent, a więc Huami wraz z Xiaomi postanowili zaradzić tej krytyce. Dlatego ładowanie Mi Band 5 nie będzie już wymagało żadnej gimnastyki, a po prostu podłączenia… magnetycznego kabla.

Ładowanie Xiaomi Mi Band 5 uproszczone do granic możliwości i… opłacalności

xiaomi mi band 5 ładowanie

Co najważniejsze, widoczna powyżej animacja pochodzi bezpośrednio od Xiaomi. To za pomocą oficjalnego konta na chińskim portalu społecznościowym Weibo została ogłoszona ta zmiana. Niby drobna, a znacząca dla całokształtu. Teoretycznie jesteśmy przyzwyczajeni, że ładowanie inteligentny urządzeń noszonych nie sprawia większych trudności. Jednak seria Mi Band była swego rodzaju wyjątkiem, bo musieliśmy wyjmować z gumowego paska pestkę, którą następnie umieszczaliśmy w dedykowanej ładowarce. Wiązało się to z różnymi trudnościami, więc cały proces po prostu nie były wygodny. Oczywiście pojawiały się akcesoria, które ułatwiały to zadanie, ale dopiero ładowanie Xiaomi Mi Band 5 można uznać za rewolucyjne. W końcu wystarczy przyłożyć magnetyczną końcówkę, która sama dopasuje dedykowane piny typu pogo. Po drugiej stronie znajduje się wtyk USB-A. Swoją drogą zwróćcie uwagę, jak rozkłada się wyświetlacz na całej obudowie. Tego nie pokazuje się na grafikach prasowych.

Zobacz też: Oppo Band to główny konkurent Xiaomi Mi Band 5 – również z NFC i również w niskiej cenie.

Oczywiście niektórzy mogą uznać, że opaski Xiaomi nie ładujemy zbyt często, więc co to za problem? Jednak najprawdopodobniej w tym tkwi sekret sukcesu tej serii. Drobne zmiany, które istotnie wpływają na ogólny odbiór – doadtkowo połączone z niską ceną. Dlatego ładowanie Mi Band 5 nie będzie już irytujące, a co za tym idzie – zbliżamy się do ideału.

Źródło: XDA Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.