Idea Bank w AppGallery

Idea Bank w AppGallery – Huawei nie zwalnia tempa

2 minuty czytania
Komentarze

Usługi Huaweia rozwijają się w niesamowitym tempie. W zaledwie pół roku gigant dokonał czegoś, co zajęło Google całe lata. Nie oznacza to jednak, że jest to rozwiązanie idealne. Najczęstszym zarzutem wobec HMS jaki przewija się w komentarzach, jest brak aplikacji bankowych w Huawei AppGallery. Rzeczywiście jest to spory problem, jednak traci on na aktualności. Polskie banki darzą coraz większym zaufaniem sklep producenta i chętnie dołączają do niego swoje aplikacje. 

Idea Bank w AppGallery

Idea Bank w AppGallery

Pionierem w tej dziedzinie był mBank, który jako pierwszy zdecydował się na ten krok. Niedługo po tym dołączyło do niego PKO. W ślad za konkurencją ruszył właśnie Idea Bank, który również chce, aby użytkownicy smartfonów Huaweia mogli się cieszyć z ich aplikacji. 

Zdecydowaliśmy się na udostępnienie aplikacji mobilnej Idea Bank w sklepie AppGallery, ponieważ urządzenia Huawei cieszą się w Polsce dużą popularnością. Użytkownicy tej marki to już dzisiaj liczna grupa korzystająca z naszej bankowej aplikacji. Naszym priorytetem jest zapewnienie klientom wygodnego i bezpiecznego dostępu do cyfrowych rozwiązań. Zależy nam na tym, aby mogli mobilnie bankować niezależnie od tego, jakiej marki urządzenia mają w kieszeni.

– Stwierdził Piotr Ćwiertnia, Dyrektor Biura Bankowości Internetowej w Idea Banku.

Zobacz też: Huawei Mobile Services z AppGallery po pół roku – co się zmieniło?

Huawei nie pozostał obojętny na ten ruch ze strony jednego z największych polskich banków:

Cieszymy się, że do Huawei AppGallery dołączył bank, którego oferta dedykowana jest przedsiębiorstwom, także tym najmniejszym. To otwiera nam nowe możliwości promocji naszego ekosystemu usług mobilnych i produktów na nim opartych.

— Podał w komunikacie Witold Walczak, dyrektor rozwoju ekosystemu w Huawei CBG Polska.

Warto tu zaznaczyć, że Aplikacja Idea Banku w Huawei AppGallery jest na razie dostępna dla urządzeń Huawei korzystających z Google Mobile Services. Kolejnym etapem będzie jej pełna integracja z Huawei Mobile Services. Miejmy nadzieję, że ruch ten sprawi, że inne aplikacje bankowe wkrótce dołączą do tej trójki pionierów. 

Źródło: Huawei, Idea Bank

Motyw