ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Nastolatkowie a bankowość

Bankowość mobilna bije rekordy popularności w Polsce

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Ze statystyk zbieranych przez Bankier.pl oraz PRNews.pl wynika, że bankowość mobilna bije w Polsce rekordy popularności. Coraz więcej osób rezygnuje z zarządzania swoimi finansami na komputerze – duża grupa Polaków do bankowości używa jedynie aplikacji na smartfonie.

Bankowość mobilna bije rekordy popularności wśród Polaków – oto szczegóły

bankowość mobilna bije rekordy

Bankier.pl oraz PRNews.pl co kwartał zbierają dane z banków dotyczące liczby użytkowników bankowości mobilnej. Najnowszy raport mówi, że w Polsce z bankowości mobilnej korzysta 14,3 mln osób. Spośród tej grupy 12 mln używa w tym celu aplikacji mobilnej banku. Pozostali decydują się na wersje lite serwisów transakcyjnych lub na serwisy RWD.

Banki w Polsce mają już 6,5 mln klientów mobile only. Są to osoby, które korzystają z bankowości wyłącznie na smartfonach i nie logują się do systemów bankowych na komputerze. Jeśli chodzi zaś o popularność bankowości mobilnej wśród klientów poszczególnych banków, liderem jest PKO Bank Polski. Ma on 3,6 mln użytkowników bankowości mobilnej. W ciągu ostatniego roku bankowi PKO BP przybyło 676 tysięcy użytkowników bankowości w smartfonie. Drugie miejsce zajmuje mBank. Ma on 2,3 mln klientów mobilnych, choć jeszcze rok temu było ich o 307 tysięcy mniej. Podium zamyka ING Bank Śląski, który ma 2,1 mln klientów korzystających z bankowości mobilnej.

Czytaj także: Bank Pekao jako pierwszy wdraża obsługę e-dowodów w oddziałach

Banki reagują na rosnącą popularność bankowości mobilnej. Instytucje bankowe uznają, że klienci nie potrzebują już wsparcia konsultantów w wielu kwestiach, ponieważ są w stanie zlecić przelew czy wypłacić gotówkę samodzielnie. Liczba stacjonarnych oddziałów banków jest ograniczana, podobnie jak ilość zatrudnionych w nich osób. Niektóre placówki są bezgotówkowe – to oddziały, które nie prowadzą obsługi transakcyjnej.

źródło: bankier.pl / komunikat prasowy

Sprawdź najnowsze wpisy