Samsung przyzwyczaił nas już do tego, że w jego smartfonach możemy spodziewać się głównie układów z rodziny Exynos. Biorąc pod uwagę, że są one dziełem tego właśnie producenta, to nie ma w tym nic dziwnego. Okazuje się jednak, że najnowszy budżetowiec giganta zadebiutuje z układem od Qualcomma. Mowa tu o Snapdragonie 439, który już od długiego czasu jest wyznacznikiem jakości dla niskiej półki cenowej. Procesor ten możemy znaleźć między innymi w Redmi 7A czy Redmi 8.

Samsung Galaxy M01 specyfikacja

Samsung Galaxy M01 specyfikacja

Przyzwoicie prezentują się także pozostałe elementy urządzenia. Samsung zdecydował się na zastosowanie 5,71-calowego panelu LCD o rozdzielczości HD+, czyli 720 × 1560 pikseli. Obraz będzie więc przynajmniej zadowalający, zwłaszcza że mówimy o najniższej półce. Wspomnianego wyżej Snapdragona 439 będzie wspierać aż 3 GB RAM. Jest to fakt godny podkreślenia, ponieważ większość producentów do urządzeń tej klasy dodaje 2 GB pamięci operacyjnej. Taka wartość wciąż jest wystarczająca, jednak z biegiem czasu będzie jej zwyczajnie za mało. Dodatkowy GB RAM może znacznie przedłużyć żywotność tego taniego urządzenia. Nie rozpieszcza pamięć wewnętrzna. Tej dostaniemy 32 GB. W obecnych czasach jest to minimalna wartość, przy której małowymagający użytkownik nie powinien się martwić o brak miejsca. Na szczęście będzie można ją rozszerzyć kartami microSD.

Zobacz też: Realme Smart TV – Android TV na pokładzie i niska cena

Aparaty w Galaxy M01 wypadają dość blado na tle średniej półki. Główny moduł oferuje 13 Mpix i jest wspierany przez 2 Mpix czujnik głębi. Z przodu ulokowany jest natomiast aparat 5 Mpix. I owszem, liczba pikseli w aparacie się nie liczy. Porządny moduł 12 Mpix jest wart więcej niż 48 czy nawet 64 Mpix w smartfonach. Rzecz w tym, że w przypadku Galaxy M01 raczej nie możemy liczyć na taką matrycę. Rozczarowuje natomiast bateria. Ta co prawda ma przyzwoitą pojemność 4000 mAh, jednak obsługuje ładowanie z mocą zaledwie do 5 W. Oznacza to, że jej uzupełnienie będzie bardzo długie. Jest to dość dziwne, ponieważ Snapdragon 439 wspiera ładowanie do 18 W. Możliwe jednak, że specyfikacja podaje moc dołączonej ładowarki. Niestety, nie wiadomo kiedy smartfon ma zadebiutować na rynku.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.