Realme Smart TV to kolejna próba producenta w tym, by zaistnieć na innym rynku, niż ten od telefonów komórkowych. Dziś zaprezentowano inteligentny zegarek Realme Watch, ale także i dwa telewizory. Nie mówimy tutaj o „olbrzymach”, ale o urządzeniach, które ze spokojem powinny się zmieścić w mniejszych mieszkaniach.

Realme Smart TV

Realme Smart TV
Fot. Realme Smart TV

Pierwsze telewizory pod marką Realme Smart TV, pojawią się w dwóch rozmiarach – 32 oraz 43 cale. Tutaj jedyną różnicą pomiędzy nimi jest sama wielkość oraz rozdzielczość wyświetlanego obrazu. Mniejszy ma 768×1366 pikseli, a większy 1080×1920 pikseli. Widać więc, że nie jest to może najwyższa półka, ale da się dla sprzętów znaleźć zastosowanie w domowym zaciszu. Szczególnie że wyglądają naprawdę ładnie. Realme zdecydowało się na niewielkie ramki wokół ekranu, bo te mają po 8,7 milimetra grubości. W obu przypadkach mówimy tutaj o matrycach z podświetlaniem LED.

Jeżeli chodzi o jakość obrazu, to Realme zastosowało w swoich produktach algorytmy Chroma Boost Picture Engine. Ten ma poprawiać kolorystykę czy kontrast. Jeżeli chodzi o maksymalną jasność, to telewizory od Realme oferują do 400 nitów. Kąty widzenia do 178 stopni, czyli całkiem przyzwoicie. Jako że oba sprzęty pracują na Android TV, bez problemu będzie można ściągać na nie aplikacje ze sklepu Play. Przeznaczono na to 8 GB miejsca, a jeżeli chodzi o resztę specyfikacji, też nie jest źle. Telewizorami zarządza czterordzeniowy procesor od MediaTek (4x ARM Cortex-A53) z grafiką Mali-470 MP3, a do tego dochodzi 1 GB RAM. Warto dodać, że na pokładzie znajduje się od razu Asystent Google. Za dźwięk odpowiadają cztery głośniki, co łącznie daje 24 W (Dolby Audio).

Zobacz też: Realme X50 Pro Player – co oferuje smartfon dla graczy?

Całości dopełnia minimalistyczny pilot z przyciskami do Netflixa czy YouTube. Na pokładzie Realme Smart TV znajdzie się moduł Bluetooth 5.0 czy Wi-Fi (2,4 GHz). Do tego dochodzą trzy porty HDMI, dwa USB, LAN oraz na antenę. No dobrze, a co z ceną? Tutaj jest bardzo przyjemnie, bo 32-calowy model został wyceniony na 12999 rupii, czyli około 700 złotych. 43 cale to już koszt 21999 rupii, a więc około 1200 złotych. Telewizory swoją premierę będą miały w Indiach i jeszcze nie powiedziano, czy Realme zdecyduje się je pokazać na innych rynkach.

Źródło: Realme / GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.