ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
kajko i kokosz serial

Nadchodzi Kajko i Kokosz – tym razem w formie serialu

Autor: Arkadiusz Stec Kategoria: Newsy

Tytułowi bohaterowie wykreowani przez Janusza Christę są znani wielu osobom, które przed laty sięgały po komiksy. Kajko i Kokosz wkrótce mają powrócić. Tym razem w formie serialu animowanego. Studio Ego FILM zapowiedziało stworzenie 26 odcinków wypełnionych przygodami tych niezwykle rozpoznawalnych słowiańskich wojowników. Projekt jest na tyle ciekawy, że zainteresował nawet Polski Instytut Sztuki Filmowej. Poskutkowało to przyznaniem dotacji w wysokości 390 tysięcy złotych. Co wiadomo o serialu na dzień dzisiejszy?

Serial Kajko i Kokosz na szczęście nie będzie animacją 3D

kajko i kokosz serial

W 2005 roku pojawiła się taka produkcja i mimo obecności głosów tak znanych aktorów jak Cezary Żak oraz Maciej Stuhr, nie została przyjęta zbyt dobrze. Widzowie byli rozczarowani. Dlatego teraz ma powstać klasyczna dwuwymiarowa animacja mocno nawiązująca stylistyką do tego, co mogliśmy zobaczyć w komiksach. Aby najwierniej oddać klimat serii, zdecydowano się na zaproszenie do współpracy (konsultacji) Fundację „Kreska” im. Janusza Christy. Założyła ją wnuczka autora oraz przyjaciele i miłośnicy Kajko i Kokosza. Głównym jej celem jest „ochrona i zachowanie pamiątek po Januszu Chriście oraz promowanie Jego twórczości”. Jest więc spora szansa na powstanie naprawdę ciekawego serialu. Być może nie przyciągnie on do ekranu młodszych widzów, lecz osoby pamiętające przygody Kajko i Kokosza z gazet bądź albumów na pewno bardzo chętnie obejrzą wszystkie odcinki.

Zobacz także: Nowy serial Netflixa – pierwszy odcinek za darmo na YouTube

Data premiery nie jest jeszcze znana. Tajemnicą pozostaje także to, gdzie zostaną wyemitowane. Streaming rośnie w siłę. Jest więc nadzieja, że Kajko i Kokosza zobaczymy nie tylko w telewizji. Jeżeli tylko serial osiągnie sukces, to na 26 odcinkach się nie skończy. Docelowo ma ich powstać aż 52. Podzielone będą na 4 sezony. Oznacza to, że na początek wyemitowane zostaną pierwsze dwa (każdy po 13 odcinków).

Źródło: Ego FILM, Fundacja Kreska, Wirtualne Media, Klub Świata Komiksu

Sprawdź najnowsze wpisy