Xiaomi to firma, która bardzo często pojawia się w plotkach dotyczących smartfonów z elastycznymi wyświetlaczami. Firma ma naprawdę dużą liczbę patentów z wykorzystaniem tej technologii do składania urządzeń. Co ciekawe pomysły nadal się nie kończą, gdyż teraz do gry wchodzi model, który wykorzystuje elastyczny wyświetlacz, składaną obudowę, a do tego obracany aparat. Brzmi rewolucyjnie i oryginalnie? Jak spojrzymy jako całość, to tak, ale najpierw przyjrzyjmy się, o czym dokładnie mowa.

Xiaomi ma kolejny pomysł na składany smartfon – tym razem z obracanym aparatem

Pomysł wygląda na pewno ciekawie. Uzyskany patent łączy wiele rozwiązań, które już pojawiły się na rynku, ale nigdy razem. W końcu obracane aparaty to nie nowość, a tym bardziej coraz popularniejsze składane wyświetlacze. Klapka w nowoczesnym wydaniu. Można się zastanawiać, dlaczego Xiaomi zdecydowało się na obracany aparat, gdy po każdej stronie widać zaznaczono obiektywy. Zazwyczaj tego typu mechanizm eliminował kamery do selfie, aby wykorzystywać główny zestaw. Niemniej nie bierzmy powyższych grafik za odwzorowanie 1:1 tego, co teoretycznie mogłoby pojawić się w sprzedaży. Przy czym słowo teoretycznie jest tutaj kluczowe.

xiaomi skladany smartfon obracany aparat patent

Zobacz też: Nowy serial Netflixa – obejrzyj już teraz pierwszy odcinek na YouTube.

Jak to zawsze bywa – patenty rządzą się swoimi prawami. Widzieliśmy już od groma różnych wizji Xiaomi na smartfona ze składanym wyświetlaczem. Jedyne, co zostało oficjalnie pokazane, to Mi Mix Alpha, ale w tym modelu po prostu zastosowano elastyczny ekran bez możliwości składania budowy. Czy powyższa wizja z obracanym aparatem ujrzy światło dzienne? Szansa na to nie jest duża, ale sam pomysł można uznać za ciekawy, choć niekoniecznie użyteczny na dłuższą metę.

Źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.