Submarka Xiaomi, czyli Redmi przygotowuje właśnie wielką imprezę, podczas której zaprezentuje swoje najnowsze produkty. Należą do nich między innymi smartfony i smartfon 5G, którym będzie Redmi 10X. Wydarzenie będzie miało miejsce równo za tydzień, czyli 26 maja. Ze względu na panującą pandemię mowa tu rzecz jasna o wydarzeniu internetowym bez udziału publiczności. Jednak w ciągu ostatnich kilku miesięcy powinniśmy już do tego przywyknąć.

Data premiery Redmi 10X i telewizorów

Data premiery Redmi 10X

Lu Weibing dyrektor generalny marki, podzielił się informacją, że najnowsze telewizory marki, czyli Redmi TV X50, X55 i X65 zadebiutują wraz ze wspomnianym wyżej stosunkowo tanim smartfonem 5G. Mimo że znamy najważniejsze szczegóły nadchodzącego smartfona, to specyfikacja telewizorów z serii Redmi TV X pozostaje zagadką. Łatwo się jednak domyśleć, że liczba po X odnosi się do rozmiarów matrycy w calach. Poza tym Lu Weibeing powiedział, że te telewizory będą cechowały się doskonałym projektem i wysoką jakością obrazu. Mają także oferować dźwięk wysokiej jakości i inteligentne doświadczenie. Najprawdopodobniej w ostatnim punkcie chodzi o obsługę XiaoAI, który niestety, nie działa na naszym rynku, ani nawet nie obsługuje języka polskiego.

Zobacz też: Samsung wspiera startupy – sztuczne okno i inteligenty zakreślacz nadchodzą

Ponieważ premiera odbędzie się w dzień po wydarzeniu w Realme, możemy spodziewać się, że nie jest to termin przypakowy i Redmi zechce odpowiedzieć na produkty swojego rywala. Wróćmy na chwilę jeszcze do Redmi 10X. Podczas ogłoszenia daty premiery potwierdzono, że będzie dostępny w czterech kolorach — ciemnoniebieskim, fioletowym, złotym i białym. Przy okazji producent zdradził, że urządzenie będzie dostępne w dwóch wariantach: Standard i Pro. Zgodnie z notowaniami Geekbench, Redmi 10X i Redmi 10X Pro mogły nosić numery modeli M2004J7AC i M2004J7BC. Pierwszy z nich został również zauważony w TENAA, gdzie został wyposażony w potrójny aparat i wyświetlacz FHD AMOLED z czujnikiem linii papilarnych. Oznacza to, że jedyną różnicą pomiędzy wariantami Standard i Pro mogą być zastosowane moduły aparatów i ich liczba. Na jednym z wcześniejszych plakatów mogliśmy oglądać Redmi 10X z czterema obiektywami.\

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.