Xiaomi narobiło naprawdę sporego bałaganu, jeśli chodzi o Redmi 10X. Do tej pory mieliśmy już do czynienia z dwoma smartfonami o tym samym oznaczeniu. Do tego galimatiasu dochodzi jeszcze model 5G. Mimo wszystko sytuacja zaczyna powoli robić się znacznie bardziej klarowna. Wraz z wyciekiem danych o wersji, która obsługuje sieć najnowszej generacji, potwierdziły się pewne informacje na temat wariantu standardowego tego smartfona.

Redmi 10X 5G potwierdzony

Redmi 10X 5G potwierdzony

Według informacji, które wyciekł z organów certyfikacyjnych Redmi 10X 5G, będzie występował w trzech wariantach pamięci. Będą to odpowiednio 6 GB RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej oraz warianty 8 GB RAM i 128/256 GB pamięci wewnętrznej. Warto zaznaczyć, że właśnie takie konfiguracje można było spotkać we flagowcach z pierwszej połowy 2019 roku, sprzed pojawienia się Snapdragona 855 Plus. Natomiast seria Redmi jest kojarzona ze stosunkowo tanimi średniakami. Niestety, przecieki nic nie mówią na temat wykorzystanego procesora. Możemy się jednak spodziewać, że w Redmi 10X 5G znajdzie się MediaTek Dimiensity 800, Dimenisty 800 Plus, lub Dimensity 820. Na procesor od Qualcomma w przypadku tego urządzenia raczej bym nie liczył. 

Zobacz też: Podwójna weryfikacja w Warzone – cheaterzy mają problem

Przy okazji potwierdziły się także dane dotyczące Redmi 10X 4G, które mogliśmy znaleźć w Google. Pojawiły się przy okazji sugestie, że Redmi Note 9 trafi jako Redmi 10X na rynek chiński. Natomiast reszta świata dostanie wyżej wspomiany smartfon. Główną różnicą w ich przypadku jest procesor. Redmi Note 9 został wyposażony w MediaTek Helio G85. Natomiast Redmi 10X 4G przeznaczony na rynki światowe zostanie wyposażony w MediaTeka Helio G70, który jest określany mianem budżetowego układu dla graczy. Skąd pewność, że 10X 4G jest dla rynków międzynarodowych? Ponieważ smartfony Xiaomi w Chinach nie korzystają z usług Google. Natomiast pierwsze informacje na temat tego urządzenia pochodzą właśnie od wyszukiwarkowego giganta.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.