ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
cyfrowy polsat jesteśmy liderem

Cyfrowy Polsat: Jesteśmy technologicznym liderem na polskim rynku telekomunikacji

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Grupa Cyfrowy Polsat, w skład której wchodzi m.in. sieć Plus, podsumowała I kwartał 2020 roku – jesteśmy liderem polskiego rynku telekomunikacji – wybrzmiewa z prasowego komunikatu. Zdaniem Cyfrowego Polsatu, świadczy o tym niedawne wprowadzenie komercyjnej sieci 5G przez Plusa. Grupa Cyfrowy Polsat pochwaliła się także zakupem Interii i pomocą w walce z koronawirusem.

Jesteśmy liderem na rynku telekomunikacji – twierdzi Cyfrowy Polsat

W podsumowaniu kwartału Cyfrowy Polsat przypomniał o uruchomieniu przez Plusa 5G w Polsce. Od kilku dni na obszarze 7 polskich miast funkcjonuje już sieć w tym standardzie. Kolejny, już zaplanowany etap to objęcie zasięgiem 5G całej Warszawy, a także okolicznych miejscowości.

cyfrowy polsat jesteśmy liderem

W najbliższym czasie w ofercie Plusa ma pojawić się więcej routerów i smartfonów pozwalających na korzystanie z sieci 5G. Jako lider technologiczny polskiego rynku mediów i telekomunikacji, wprowadziliśmy w Polsce pierwszą komercyjną sieć 5G, a nasz kraj dołącza dzięki temu do państw przodujących w europejskim i światowym wyścigu technologicznym – mówi Mirosław Błaszczyk, Prezes Zarządu Cyfrowego Polsatu i Polkomtela, operatora sieci Plus.

Grupa Cyfrowy Polsat przypomina także o swojej reakcji na stan epidemiczny. Klienci otrzymali bonusy, takie jak promocyjne pakiety danych. Wraz z głównym udziałowcem, Zygmuntem Solorzem, zakupiono i przekazano Ministerstwu Zdrowia testy na koronawirusa. Polsat wyemitował blok reklamowy, z którego dochód przeznaczono na pomoc służbie zdrowia. Przekazano również dzieciom z domów dziecka 2200 tabletów do nauki zdalnej.

I kwartał dla Cyfrowego Polsatu w liczbach

Przychody Grupy Cyfrowy Polsat w I kwartale tego roku wyniosły 2,85 mld zł, natomiast zysk netto osiągnął poziom 184 mln zł. Przychody grupy telewizyjnej z reklamy i sponsoringu wyniosły 263 mln zł.

Czytaj także: Zasięg 5G w Polsce – gdzie dociera usługa i na czym ją uruchomimy?

Grupa chwali się stabilną bazą 5,6 mln klientów kontraktowych, a także pozyskaniem w styczniu 2020 2-milionowego klienta oferty multiplay.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy