Zasięg 5G w Polsce

Zasięg 5G w Polsce – gdzie dociera usługa i na czym ją uruchomimy?

Newsy

Zasięg 5G w Polsce można sprawdzić na przygotowanej przez Plusa mapie. Firma zapowiedziała ostatnio, że 11 maja uruchomi dostęp do usługi w siedmiu miastach Polski. Teraz można z dość dużą dokładnością sprawdzić, czy znajdujemy się w zasięgu sieci. Nie jest może idealnie, ale trzeba pamiętać, że to dopiero początek.

Zasięg 5G w Polsce – gdzie dociera sieć?

Plus nie owija w bawełnę. Kiedy informował o tym, że uruchamia usługę 5G dla swoich klientów, nie obiecywał dostępu do niej dla wszystkich. Przygotowana przez operatora mapa, która pokazuje zasięg 5G w Polsce, doskonale to potwierdza. Obecnie 5G w paśmie 2,6 GHz TDD znajdziemy tylko w siedmiu miastach (Warszawa, Gdańsk, Katowice, Łódź, Poznań, Szczecin, Wrocław). I to wcale nie oznacza, że każdy jego mieszkaniec będzie mógł skorzystać z sieci. Pojawia się jeszcze sporo pustych miejsc, gdzie nie da się połączyć z nowym standardem. Plus zapowiedział, że niedługo planuje II etap rozszerzania usługi, więc to powinno się zmienić.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]
Zasięg 5G w Polsce
Fot. Zasięg sieci 5G w Warszawie / Plus

Mapa z pokazanym zasięgiem sieci 5G w Polsce, którą udostępnił Plus, może przydać się tym, co dopiero zamierzają skorzystać z usługi. Jednak sama legenda, która została zamieszczona przy mapie, nie do końca oddaje to, czego mogą oczekiwać klienci. Zaznaczając opcję, by zobaczyć pokrycie dla sieci 5G, widzimy tak naprawdę dwa kolory odnoszące się do standardu – czerwony oraz bladoczerwony. Ten drugi nie został niestety opisany, więc można tylko zakładać, że odnosi się do przyszłych planów operatora.

Zobacz też: Nowy wygląd Facebooka już dla wszystkich

Korzystanie z usługi 5G od Plusa, wymaga jednak specjalnych smartfonów. Pasmo, na którym Plus uruchomił sieć, obsługują bowiem obecnie tylko Huawei P40, P40 Pro oraz Huawei Mate Xs. Mówimy więc tutaj o najnowszych sprzętach, które nie mają jednak dostępu do usług Google. Jednak w ofercie Plusa już niebawem mają pojawić się inne smartfony, które pozwolą na korzystanie z 5G.

Źródło: Plus


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x