ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
200 tysięcy testów na koronawirusa od Zygmunta Solorza

Właściciel Plusa i Grupy Polsat ma gest – przekazał szpitalom olbrzymią liczbę testów na koronawirusa

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Testy na koronawirusa to temat wzbudzający wiele emocji. Niektórzy zarzucają, że wykonujemy ich stanowczo zbyt mało. Inni twierdzą, że w sam raz. Są nawet pojedyncze głosy, że testów robimy zbyt dużo, bo powinno się testować tylko tych, co mają koronawirusa. No cóż, ta ostatnia grupa to jednak przypadki osób, które nie do końca zdają sobie sprawę z tego, do czego one służą. Na szczęście sytuacja ta może ulec znacznej poprawie. Wszystko dzięki właścicielowi Plusa i Grupy Polsat.

200 tysięcy testów na koronawirusa od Zygmunta Solorza

200 tysięcy testów na koronawirusa od Zygmunta Solorza

Zygmunt Solorz i Grupa Polsat kupili 200 tysięcy zestawów testów genetycznych na koronawirusa i osiem urządzeń diagnostycznych. Całość ma pozwolić na przeprowadzenie owych 200 tysięcy badań bez żadnych dodatkowych nakładów, jeśli chodzi o materiały. Koszt takiej operacji został oszacowany na aż 16 milionów PLN. W ten sposób zainwestował olbrzymie nakłady finansowe w zdrowie Polaków. Warto tu dodać, że testy te zostaną przekazane Ministerstwu Zdrowia. 

Zobacz też: Nowe gry w GeForce NOW – szału nie ma, ale lepsze to, niż nic

Myślę, że w walce z koronawirusem najważniejsze jest testowanie, czyli identyfikacja ludzi zakażonych oraz ich izolacja. Dzięki temu możemy ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa, a na końcu tej drogi – wygrać z epidemią. Pracowałem nad tym od kilku tygodni. Cieszę się, że wreszcie rozpoczęły się dostawy testów i urządzeń. Wiem, że obecnie następuje stopniowe „odmrażanie” gospodarki i powrót do codziennego, normalnego życia. Wciąż jednak musimy pamiętać, że epidemia jest z nami i wśród nas. Dlatego tak ważne jest zachowywanie środków i zasad bezpieczeństwa, ale jednocześnie testowanie – szybkie i masowe. Im szybciej i im więcej zakażonych osób uda się odnaleźć wśród nas, tym lepiej dla nas wszystkich. Czas jest bardzo trudny dla nas wszystkich i musimy sobie pomagać. Jesteśmy polską firmą – chcemy i powinniśmy pomóc w walce z epidemią. Po raz pierwszy zdecydowałem, że pomagamy jednorazowo na tak dużą skalę. Przekazujemy 200 tysięcy testów i aparaturę, mając nadzieję, że wesprze to heroiczne działania polskich służb medycznych. Bardzo im wszystkim dziękuję, szczególnie tym na pierwszej linii frontu.

— Stwierdził Zygmunt Solorz.

Warto na koniec dodać, że do tej pory w Polsce wykonano około 340 tysięcy testów. Podarunek od właściciela Polsatu i Plusa w znacznym stopniu poprawi te wyniki.

Źródło: Plus

Sprawdź najnowsze wpisy