Mimo sukcesu Samsunga Galaxy Z Flip producent nie zapomina o konstrukcji znanej z Galaxy Fold. Plotki o jego następcy ostatnio pojawiają się coraz częściej. Okazuje się jednak, że koreański Gigant pracuje także nad tańszym wariantem pierwszej generacji, czyli Samsungiem Galaxy Fold Lite, lub Galaxy Fold E — w przeciekach funkcjonują obydwie te nazwy. Tańszej nie znaczy słabszej, a wręcz przeciwnie. Jednak z pewnymi istotnymi brakami.

Samsung Galaxy Fold Lite bez 5G

Samsung Galaxy Fold Lite bez 5G

Według Maxa Weinbacha z XDA-Developers Galaxy Fold Lite 4G będzie miał 256 GB pamięci masowej i procesor Snapdragon 865. Czyli jednostkę nowszej generacji niż w wariancie podstawowym. Jak widać po nazwie urządzenia, nie ma obsługi 5G. Będzie to więc kolejny smartfon z tym układem pozbawiony łączności sieci najnowszej generacji. Ruch ten jest o tyle dziwny, że Snapdragon 865 ma zintegrowany modem jedynie z obsługą 2G i 3G. Natomiast w osobnym układzie znajduje się zarówno LTE, jak i 5G. Ten drugi najwyraźniej będzie wyłączony programowo. Szkoda, bo to oznacza, że Galaxy Fold Lite fizycznie będzie mógł obsługiwać 5G.

Zobacz też: [Recenzja] Samsung Galaxy Fold – świetny smartfon, tablet i komputer w jednym!

Niestety, w przeciekach nie ma informacji na temat pamięci operacyjnej Możemy jednak założyć, że znajdzie się tam układ RAM LPDDR5 o wielkości przynajmniej 6 GB. Galaxy Fold Lite będzie miał elastyczny wyświetlacz bez UTG. Oznacza to, że ekran będzie pokryty jedynie tworzywem sztucznym. Samo źródło jednak podkreśla, że są to nieoficjalne informacje. Możliwe więc, że ostateczna specyfikacja urządzenia będzie się całkowicie różniła od tej wyżej przedstawionej. Mimo to sam procesor w tym przypadku wydaje się raczej pewnikiem, jak i brak obsługi sieci piątej generacji. Niestety, nie wiadomo kiedy Samsung Galaxy Fold Lite zostanie oficjalnie przedstawiony. Powinno to jednak nastąpić jeszcze przed premierą drugiej generacji. Po niej lepszym pomysłem byłoby nazwanie go Samsungiem Galaxy Fold 2 Lite.

Źródło: Gizmochina