ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Redmi 10X 5G potwierdzony

Redmi 10X ponownie zmienia swoją formę – specyfikacja prosto od Google

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Xiaomi w tym roku naprawdę mocno zamieszało w swoim portfolio. Po kilku generacjach, kiedy można było odnieść wrażenie, że wszystko jest unormowane, teraz ponownie pojawia się chaos. Nadchodzi do takich sytuacji, że identyczny model z nazwy ma inne podzespoły w zależności od rynku docelowego. Dlatego Redmi 10X pojawiał się wcześniej w plotkach jako odmiana jednej z wersji Redmi Note 9. Tymczasem Google Play Console wskazuje, że Chińczycy mają inny plan.

Specyfikacja Redmi 10X od Google pokazuje, że będzie to słabszy smartfon niżsię spodziewaliśmy

xiaomi redmi 10x specyfikacja google play console

Jak możecie zobaczyć powyżej, poznaliśmy główny układ obliczeniowy Redmi 10X. To teoretycznie niewiele, ale już wystarczyło, aby zasugerować, że ten smartfon nie będzie Redmi Note 9 ze zmienioną nazwą. Otóż Helio G70, który pośrednio zdradziło Google, jest słabszą jednostką od Helio G85, która z kolei znajduje się w domniemanym pierwowzorze. Oczywiście dołóżmy do tego rozdzielczość wyświetlacza (FullHD), 4 GB RAM i 128 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika, które w tym wypadku stanowią akurat potwierdzenie tego, co pojawiało się wcześniej w Sieci. Jeśli odnosić się do poprzednich plotek, to spodziewajmy się także potrójnego aparatu (48, 8 i 2 MPx), dużego akumulatora (5020 mAh, ładowanie 18 W) i 6,53-calowego wyświetlacza LCD. W drodze prawdopodobnie są dwie wersje – z NFC oraz bez tego modułu.

Zobacz też: Plus zapowiedział komercyjne uruchomienie sieci 5G!

Jednak zamieszanie, które teraz panuje, pozwala także stwierdzić, że Google Play Console również może wprowadzać w błąd. Dlatego do momentu premiery nie możemy być pewni, czym tak właściwie Redmi 10X będzie w rzeczywistości. Ta, sądząc po liczbie uzyskanych certyfikatów, zapewne odbędzie się niedługo.

Źródło: GSM Arena

Sprawdź najnowsze wpisy