Wciąż czekamy na premierę Redmi Note 9. Jak na razie poznaliśmy kilka modeli z tej rodziny, jednak wciąż ten podstawowy nie ujrzał światła dziennego. Okazuje się, że producent w tej kwestii zrobił naprawdę sporo zamieszania, i jednocześnie zahaczył nim o serię Redmi. Okazuje się bowiem, że Redmi 10X 4G i Redmi Note 9 są… tym samym smartfonem. Wciąż jednak nie wiadomo, czy różnice w nazwach będą zależne od rynku, czy też smartfon ten trafi do sklepów pod dwiema nazwami.

Redmi Note 9 data premiery

Oczywiście jest jeszcze opcja, że Xiaomi wypuści go na rynek dwa razy, jako osobne urządzenia. Miejmy jednak nadzieję, że do tego nie dojdzie. To byłaby spora przesada. Dodatkowo została właśnie rozwiązana jeszcze jedna tajemnica, a mianowicie nazwy modelu Redmi 10X 4G. W jednym z wcześniejszych przecieków była informacja o nadchodzących smartfonach 5G chińskiego producenta. Jednym z nich był natomiast Redmi Note 9 5G. Nie było jednak mowy o żadnym Redmi 10X 4G, mimo że jego nazwa sama w sobie sugeruje kolejny wariant z obsługą sieci najnowszej generacji. Jednak skoro to on i Redmi Note 9 to ten sam smartfon, to Redmi 10X 5G będzie po prostu tym samym urządzeniem, co Redmi Note 9 5G. 

Zobacz też: Rozmowy grupowe wideo na Telegramie – ma być bezpiecznie

Informacja ta dodaje więc wiarygodności przeciekowi mówiącemu o smartfonach 5G od Xiaomi. Oznacza to, że wizja premiery smartfonu 5G w okolicach 600 PLN jeszcze w listopadzie tego roku jest jak najbardziej prawdopodobna. Wróćmy jednak jeszcze do Redmi Note 9, aka Redmi 10X. Smartfon ten ma mieć swoją premierę 30 kwietnia o godzinie 20:00 czasu Chińskiego. Przy okazji potwierdzi się jeszcze jeden przeciek, który mówił, że Redmi Note 9 zadebiutuje z procesorem od MediaTeka, czyli Helio G85. 

Źródło: Xiaomi

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.