Tile jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych producentów urządzeń do śledzenia zgubionych przedmiotów. Dzięki nim zgubione klucze, portfel czy inne niewielkie przedmioty można znaleźć naprawdę szybko. Firma ta rozpoczęła właśnie współpracę z Intelem. Razem chcą sprawić, że zgubienie gdzieś laptopa stanie się znacznie mniej denerwujące. Zwłaszcza że według pierwszych zapewnień śledzenie ma działać, nawet kiedy sprzęt jest uśpiony.

Trackery Tile w układach Intela

Trackery Tile w układach Intela

Nie jest to pierwszy raz, kiedy rozwianie Tile trafi do laptopów. Na początku tego roku firma HP wbudowała trackery tej firmy w swoje modele Elite Dragonfly. Dzięki czemu użytkownicy mogą znaleźć swoje notebooki za pomocą aplikacji Tile w systemie Windows lub na urządzeniach przenośnych. Otwarcie aplikacji pokazywałoby ostatnią lokalizację, w której laptop był zalogowany, a użytkownik mógł podłączyć się do sieci Tile, jeśli komputer był poza zasięgiem połączenia Bluetooth. Partnerstwo z firmą Intel jest znacznie szerszym projektem i pozwoli każdemu producentowi laptopów z układami Niebieskich na zintegrowanie tej technologii.

Zobacz też: PeoPay – nowa wersja aplikacji przynosi kilka istotnych zmian

To partnerstwo ze strony Intela to świetny ruch. Niebiescy ostatnio mają dwa poważne problemy. Jeden z nich nazywa się AMD Ryzen, a drugi nosi nazwę proces technologiczny 14 nm z dopisaną całą masą plusów. Dzięki wartościom dodanym gigant będzie w stanie przekonać producentów i klientów, że lepiej sięgnąć po ich układ. W końcu dla wielu osób wydajność nie gra pierwszych skrzypiec, natomiast łatwe znalezienie urządzenia jest istotną funkcją. Tile twierdzi, że technologia ta będzie dostępna dla producentów jeszcze w tym roku. Miejmy nadzieję, że ta funkcjonalność pomoże użytkownikom laptopów znaleźć ich urządzenie, kiedy stracą je z oczu. 

Źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.