Samsung zamawia mniej obiektywów

Mniej obiektywów dla smartfonów Samsunga – powód jest oczywisty

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Samsung zmniejsza liczbę zamówień na obiektywy do kamer w smartfonach w drugim kwartale 2020 roku. Przyczyny takiego stanu rzeczy mogą być dwie. Producent mógł uznać, że konstrukcje składające się z wielu aparatów to pomyłka, lub ślepa uliczka. Albo zamierza zmniejszyć ilość produkowanych smartfonów w nadchodzącym kwartale. Biorąc pod uwagę obecną sytuację, prawidłowa odpowiedź jest raczej oczywista.

Samsung zamawia mniej obiektywów

Samsung zamawia mniej obiektywów

Seria Galaxy S20 nie sprzedaje się dobrze, przynajmniej w porównaniu z flagowymi telefonami Samsung poprzedniej generacji. Jednak nie tylko z flagowcami producent ma problemy. Spółka poinformowała o spadku sprzedaży smartfonów w wynikach finansowych za pierwszy kwartał 2020 roku i otwarcie przyznała, że spodziewa się niskiego popytu na telefony komórkowe w następnym kwartale. Według najnowszych doniesień południowokoreańska firma zmniejszyła zamówienia na obiektywy do aparatów fotograficznych do smartfonów. Warto przypomnieć, że już wcześniej pojawiały się informacje o tym, że Samsung planuje zmniejszyć zamówienia na podzespoły do swoich smartfonów.

Zobacz też: Galaxy S9 z One UI 2.1 – nadciąga wyczekiwana aktualizacja

Według nowego raportu z tajwańskiej publikacji DigiTimes Samsung zmniejszył zamówienia na obiektywy do smartfonów od swojego dostawcy aż o 30 procent w drugimkwartale 2020 roku. Możemy się więc spodziewać, że w bieżącym kwartale firma będzie sprzedawać mniej smartfonów. Largan Precision jest chińską firmą, która produkuje obiektywy do telefonów komórkowych, tabletów i aparatów cyfrowych. Samsung obwinia kryzys COVID-19 jako przyczynę niższej sprzedaży Galaxy S20. Powodów może być jednak znacznie więcej. Rozczarowująca wydajność Exynosa 990 i krótszy czas pracy na baterii względem wariantu ze Snapdragonem mogły zniechęcić wielu potencjalnych nabywców. 

Źródło: Sammobile

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy