Samsung Galaxy S9

Galaxy S9 z One UI 2.1 – nadciąga wyczekiwana aktualizacja

2 minuty czytania
Komentarze

Galaxy S9 z One UI 2.1 było do tej pory niewiadomą, bo choć smartfon jest względnie nowy, dobrze wiem, jak działają aktualizacje. Teraz jednak Samsung potwierdził, że flagowiec, wraz z całą swoją rodziną, doczeka się nowej wersji nakładki systemowej. Nie ma co jednak już sprawdzać w urządzeniach, czyli pliki czekają na pobranie, bo zanim zostaną wypuszczone w świat, minie jeszcze trochę czasu.

Galaxy S9 z One UI 2.1

Galaxy S9 z One UI 2.1
Fot. Samsung Galaxy S9

Informacja o tym, że Samsung Galaxy S9 oraz modele Galaxy S9+, ale i Galaxy Note 9, doczekają się aktualizacji, pojawiła się na oficjalnym forum producenta. Niestety, ale mówimy tutaj o forum w Korei, więc pierwsze paczki z plikami pojawią się najprawdopodobniej właśnie na tamtejszym rynku. To oznacza, że w chwili premiery aktualizacji, reszta świata będzie musiała obejść się smakiem. No właśnie, a kiedy pojawi się Galaxy S9 z One UI 2.1?

Aktualizacja dla serii S9 ma zostać wypuszczona w czerwcu i jak wspomnieliśmy, najpierw będzie przeznaczona na Koreański rynek. Reszta świata, a w tym Polska, będzie musiała poczekać kilka tygodni dłużej. Miejmy nadzieję, że skończy się tylko na kilku tygodniach. Ostatnio okazało się, że Samsung powoli będzie kończył wsparcie dla wcześniejszej generacji. Model Galaxy S8 swoje aktualizacje zabezpieczeń dostawał będzie teraz kwartalnie. To oczywiście znak, że jego użytkownicy powoli powinni zacząć rozglądać się za nowym urządzeniem, a przynajmniej tak to można odebrać.

Zobacz też: Galaxy Tab S6 Lite trafia do przedsprzedaży

Aktualizacja do One UI 2.1 przyniesie sporo zmian i ulepszeń w kwestii robienia zdjęć. Smartfony powinny dostać opcję Pro Mode, czyli możliwość manualnego ustawiania parametrów przy kręceniu filmów. Pojawi się także możliwość nagrywania wideo w jakości 4K oraz 60 klatkach na sekundę z wykorzystaniem frontowego aparatu. Do tego Quick Share oraz Music Share, czyli innymi słowy, jest na co czekać.

Źródło: SamMobile