Szefostwo AMD ma w ostatnich miesiącach coraz więcej powodów do zadowolenia. Już od dłuższego czasu to właśnie procesory od „Czerwonych” stają się coraz bardziej popularne w segmencie desktopowym. Nic dziwnego, bowiem przeglądając proponowane zestawy najczęściej można spotkać właśnie konstrukcje oparte o CPU od AMD. Prezes firmy Lisa Su pochwaliła się, że produkty z serii Ryzen stanowią obecnie ponad 50% sprzedawanych jednostek w największych sklepach sieciowych.

Proceosry AMD są coraz częściej wybierane w zestawach komputerowych

procesory AMD

Co jednak najważniejsze, słowa Lisy Su nie wyglądają na czcze przechwałki, bowiem zostały one potwierdzone przez serwis WCCFTech. Z raportu przygotowanego przez ten portal wynika, że procesory AMD Ryzen są obecnie najchętniej wybieranymi jednostkami w zestawach komputerowych. Przykładowo w marcu produkty od AMD odpowiadały za 88% sprzedanych egzemplarzy w niemieckim sklepie Mind Factory. Przełożyło się to na przeszło 84% całych przychodów sklepu w kategorii CPU. Na kwietniowy wynik przyjdzie nam jeszcze kilka dni poczekać, ale przewaga AMD może okazać się jeszcze większa. Co więcej, jak podaje organizacja European Hardware Association, około 60% entuzjastów technologicznych wybiera obecnie rozwiązania AMD. Niestety, ale tyczy się to tylko procesorów, bowiem w dalszym ciągu wśród kart graficznych dominuje NVIDIA. Podobnie sytuacja wygląda w amerykańskim oddziale Amazonu. Spośród dziesięciu najpopularniejszych procesorów aż osiem stanowią rozwiązania od AMD. Na amerykańskim rynku pierwsze miejsce przypadło sześciordzeniowemu Ryzenowi 5 3600.

procesory AMD

Zobacz też: Xbox Series X zadebiutuje na czas. Co jednak z grami na tę konsolę?

Jak więc widać AMD zyskuje coraz większą popularność. Należy jednak pamiętać, że nie przekłada się to na większy wynik finansowy, bowiem Intel w dalszym ciągu dominuje w dwóch najważniejszych rynkach – serwerowym i biznesowym. Niemniej jednak ostatnie poczynania firmy Lisy Su oraz całkiem sensowna wydajność w oferowanej cenie mogą sprawić, że już niedługo sytuacja może się zmienić. Wpływ na to będzie miała na pewno zbliżająca się premiera nowych procesorów AMD Ryzen z serii 4000. Czy to będzie kolejny punkt zwrotny, w którym procesory od AMD zyskają jeszcze większy udział na rynku desktopowych CPU?

Źródło: WCCFTech

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Marcin Nic

Pasjonat wszelkich urządzeń mobilnych i nowinek technologicznych. Sympatyk koszykówki zza wielkiego oceanu. W wolnej chwili widz seriali i filmów o tematyce wojennej z różnych okresów historycznych.