ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Darmowe gry od Epic Games – zmiany dla naszego bezpieczeństwa

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Darmowe gry od Epic Games to coś, do czego gracze zdążyli się już przyzwyczaić. Firma regularnie udostępnia całkiem interesujące produkcje i choć to ma się nie zmienić, to już sposób ich pozyskiwania tak. Przynajmniej dla niektórych, bo Epic Games zdecydowało o tym, że bezpieczeństwo jest ważniejsze, niż wygoda.

Darmowe gry od Epic Games – idą zmiany

Nie jest tajemnicą, że darmowe gry od Epic Games to coś, co przyciągnęło do platformy sporą część graczy. Firma nie zamierza rezygnować z tej „zanęty”, ale postanowiła wprowadzić pewne zmiany. Otóż od teraz do 21 maja użytkownicy chcący pobrać darmową produkcję, mogą być proszeni o włączenie dwuskładnikowego uwierzytelniania. Wszystko podyktowane jest oczywiście obawą o bezpieczeństwo danych użytkowników. Zważywszy na to, że ostatnio Nintendo przyznało się do tego, że ich system mógł zostać narażony na ogromny wyciek, nie ma w tym nic dziwnego.

Darmowe gry od Epic Games
Fot. Epic Games

Samo włączenie dwuskładnikowego uwierzytelniania rozwiąże problem, ale też sprawi, że Epic Games wejdzie w posiadanie większej ilości danych. Coś za coś, choć zapewne część z graczy nie zdecyduje się na ten ruch. Mimo wszystko warto go rozważyć, bo ataki na tego typu platformy nie są wcale rzadkością. Szkoda byłoby stracić bibliotekę gier, którą zbierało się od jakiegoś czasu. Szczególnie że Epic Games dorzuca do niej naprawdę sensowne tytuły. Ciekawić może tylko to, dlaczego firma ogłosiła termin, do kiedy będzie sprawdzała nową metodę logowania. Nie wiadomo, co stanie się po 21 maja.

Zobacz też: OnePlus Z z premierą w wakacje?

Jest też dobra informacja. Od 1 maja ponownie za darmo zostaną udostępnione gry, które wcześniej były dostępne w ofercie. Mowa tutaj o trzech tytułach: Assasin’s Creed 2, Child of Light oraz Rayman Legends. Promocja zacznie się 1 maja o godzinie 12, a skończy 5 maja.

Źródło: Epic Games

Sprawdź najnowsze wpisy