ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Samsung porzuca Galaxy M41

Samsung w Galaxy S21 wykorzysta wyświetlacze swojego konkurenta

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Smartfony Samsung korzystają z ekranów OLED firmy Samsung Display. Jednak to może się zmienić w przyszłości. Poinformowano, że południowokoreańska firma może przełączyć się na ekrany OLED chińskiej firmy BOE dla swojej nowej generacji smartfonów Galaxy S, Galaxy M i Galaxy A. Według badań rynkowych firmy DSCC Samsung prowadzi rozmowy z BOE na 6,67-calowe elastyczne ekrany OLED dla co najmniej jednego modelu Galaxy S21.

Samsung Galaxy S21 z wyświetlaczem BOE

Samsung Galaxy S21 z wyświetlaczem BOE

Kolejnym telefonem z Korei Południowej, który będzie wyposażony w panel OLED firmy BOE, może być Galaxy A91, i podobno będzie wyposażony w 6,67-calowy ekran Full HD+. BOE jest największym na świecie dostawcą paneli LCD. Natomiast dzięki ciągłym inwestycjom, chińska firma zamierza konkurować z Samsung Display na rynku OLED dla smartfonów. Jest to obecnie trzeci co do wielkości dostawca mobilnych paneli OLED na świecie, zaraz po LG Display. Firma stoi również w obliczu konkurencji ze strony EverDisplay i Visionox. Oczekuje się, że udział Samsung Display w rynku spadnie z 80 procent w IV kwartale 2019 roku do 69 procent w IV kwartale 2020 roku.

Zobacz też: Acer wprowadza nowy wariant Nitro 5, wyposażony w Ryzen 7 4800H

Według doniesień firma może stracić kontrakty z Apple na dostawę ekranów OLED do iPhone z serii 12. Marka z Cupertino bowiem przechodzi na rozwiązania BOE dla niektórych modeli iPhone 12. Warto jednak pamiętać, że Samsung wciąż inwestuje w składane panele OLED, jak również w elastyczne szkło (Ultra Thin Glass). W najbliższych latach firma planuje dostarczyć miliony składanych ekranów OLED do innych marek smartfonów. Możliwe więc, że to jest głównym powodem, dla którego planuje zakup sztywnych paneli dla swoich smartfonów od konkurenta. Producent tnąc koszty, może decydować się na dostosowanie istniejących linii wyświetlaczy do produkcji tych elastycznych.

Źródło: Sammobile

Sprawdź najnowsze wpisy