ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Technologie ekranów i ich różnice

Samsung i LG powoli rezygnują z paneli LCD

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Według najnowszych doniesień zarówno Samsung, jak i LG chcą pozbyć się głównych linii produkcyjnych paneli LCD ulokowanych na terenie Chin. Przy ogólnej wartości działalności w branży LCD wynoszącej prawie 106 miliardów dolarów, oznaczałoby to znaczącą zmianę w tym segmencie rynku. Oznaczałoby to oddanie szerszego pola chińskiej firmie BOE, która już teraz jest liderem, jeśli chodzi o produkcję wyświetlaczy ciekłokrystalicznych.

Samsung i LG rezygnują z LCD

Samsung i LG rezygnują z LCD

Dzieje się to w główniej mierze z powodu przejścia na ekrany Quantum Dot i OLED. Spowodowało to również, że obserwatorzy branżowi spekulują, że ceny paneli LCD wzrosną w pierwszej połowie tego roku. Może to doprowadzić do wzrostu cen telewizorów w pierwszej połowie tego roku. Obecne rozmowy w Korei Południowej sugerują od dłuższego czasu, że zarówno Samsung Electronics, jak i LG Display starają się odciążyć swoje moce produkcyjne LCD. Plany obejmują głównie produkcję telewizorów. Może to oznaczać, że ceny tychże wyposażonych w wyświetlacze OLED zaczną powoli spadać.

Zobacz też: Poznaliśmy prawdopodobna cenę Galaxy Buds+

Raporty z Korei Południowej twierdzą, że Samsung Display sprzedał sprzęt do produkcji ekranów LCD na swojej linii produkcyjnej Gen-8 LCD w kampusie Asan firmie chińskiemu producentowi wyświetlaczy Efonlong. Natomiast LG Display negocjuje obecnie z innym chińskim przedsiębiorstwem sprzedaż sprzętu do produkcji ekranów LCD obecnego na linii produkcyjnej P8 południowokoreańskiego przedsiębiorstwa. W przeciwieństwie do Samsunga, który skupi się głównie na wyświetlaczach Quantum Dot, LG Display ma produkować wyłącznie panele OLED. Producent już potwierdził, że do końca tego roku zamierza wycofać się z produkcji LCD.

Źródło: Wccftech

Sprawdź najnowsze wpisy