Zgodnie z wysiłkami na rzecz społecznego dystansu, studia filmowe wprowadziły do Internetu swoje najnowsze dzieła. W ten sposób chcą uniknąć problemu zatłoczonych kin tam, gdzie są one otwarte, oraz udostępnić filmy w miejscach, gdzie są one zamknięte. Także festiwale filmowe szukają w sieci niezależnej rozrywki także dla konsumentów. W tym działaniu kluczową rolę może odegrać YouTube.

YouTube We Are One: A Global Film Festival

YouTube We Are One: A Global Film Festival

We współpracy z YouTube, Tribeca Enterprises ogłosiła, że będzie organizować 10-dniowe wydarzenie online pod nazwą We Are One: A Global Film Festival. W przeciwieństwie do corocznego Festiwalu Filmowego Tribeca to internetowe spotkanie dotrze do znacznie szerszej publiczności. Ponieważ będzie ono transmitowane globalnie, uczestnicy nie będą musieli kupować biletów na podróż do Nowego Jorku. To właśnie tam odbywa się zwykle festiwal filmowy grupy. Dziesięciodniowy showcase będzie zawierał treści z większości festiwali filmowych z całego świata, w tym z Cannes. Wśród treści znajdą się filmy, krótkometrażowe, dokumentalne, muzyczne, komediowe i dramaty.

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Zobacz też: Multiskrytka InPost – rozwiązanie, na które wielu czekało

Jesteśmy dumni, że możemy dołączyć do partnerskich festiwali. W ten sposób możemy zwrócić uwagę na naprawdę niezwykłe filmy i talent. Przy okazji pozwalając widzom doświadczyć zarówno niuansów opowiadania historii z całego świata, jak i osobowości artystycznych każdego z festiwali.

— Stwierdzili we wspólnym oświadczeniu Pierre Lescure i Thierry Frémaux, organizatorzy Festiwalu Filmowego w Cannes.

Cannes nie zostało odwołane w tym roku, ale Frémaux zaznaczył w tweecie na początku tego miesiąca, że organizatorzy mają niespodziankę. Prawdopodobnie zamierza zorganizować wirtualną imprezę. We Are One: A Global Film Festival rozpoczyna się 29 maja. Wpływy zostaną przekazane na Fundusz Solidarności Covid-19 Światowej Organizacji Zdrowia i inne regionalne działania pomocowe. Wydarzenie można oglądać na kanale We Are One YouTube, więc pieniądze prawdopodobnie zostaną zebrane za pośrednictwem reklamy i dotacji. 

Źródło: TechSpot
Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.