YouTube to bezapelacyjne najpopularniejszy portal z filmami tworzonymi przez społeczność. Każdego dnia na platformie ląduję pokaźna liczba nowych treści, z których część w ostatnim czasie dotyczy popularnego tematu koronawirusa. Niektóre materiały wideo traktują o lekach na groźną chorobę, które niestety jeszcze nie powstały, choć pewni twórcy twierdzą inaczej i przekonują, że wiedzą jak leczyć koronawirusa. Teraz oficjalnie dowiedzieliśmy się, YouTube usuwa takowe filmy, które są sprzeczne z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Filmy o koronawirusie na celowniku YouTube – serwis będzie się im porządnie przyglądał

Susan Wojcicki, CEO YouTube, w rozmowie z CNN poinformowała, że wszystkie treści na YouTube, które dotyczą koronawirusa i są sprzeczne z zaleceniami Światowej Organizacji zdrowia, będą usuwane. Ma to na celu zapobieganie siania paniki i rozpowszechniania fałszywych informacji. Nie da się ukryć, że z jednej strony to fenomenalna wiadomość, a z drugiej niekoniecznie, bo przywodzi na myśl totalną cenzurę.

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

Zobacz także: Zaprezentowany niedawno iPhone SE 2020 to składak z zalegających części – czy kogokolwiek to dziwi?

Trzeba uczciwie przyznać, że działania YouTube są już widoczne także w Polsce, bo pojawiające się jak grzyby po deszczu materiały o dożylnych wlewach z perhydrolu „doktora”, którego nazwisko jest jednocześnie nazwą małego ptaka z rodziny łuszczakowatych, znikają w naprawdę niezłym tempie. A wy co sądzicie o posunięciu tytułowej platformy? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: YouTube
Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.