Bezpieczne rozmowy grupowe wideo na Telegramie to jeden z punktów, który został opisany na blogu firmy. Wprawdzie doczekał się jedynie krótkiej wzmianki, ale to jedna z tych rzeczy, o której warto wiedzieć. W końcu Telegram cieszy się ogromną popularnością, a ostatnio doczekał się nawet oficjalnego polskiego tłumaczenia.

Bezpieczne rozmowy grupowe wideo na Telegramie

Nie jest chyba dla nikogo niespodzianką to, dlaczego mają pojawić się bezpieczne rozmowy grupowe wideo na Telegramie. Pandemia wirusa na świecie sprawiła, że popularność komunikatorów oferujących grupowe rozmowy wideo, wystrzeliła w powietrze. Jednak niektóre z aplikacji borykały się z pewnymi problemami w związku z zabezpieczeniami (np. Zoom). I jak przystało na Telegram, osoby odpowiedzialne za aplikacje postanowiły zrobić to po swojemu.

grupowe wideo na Telegramie
Fot. Telegram

W notce prasowej zapowiedziano, że prace nad takim rozwiązaniem, już się rozpoczęło. Nie ma jednak żadnych konkretnych dat, kiedy użytkownicy komunikatora mogą się go spodziewać. Za to Telegram napisał, że „Połączenia wideo w 2020 r. przypominają wiadomości w 2013 r. Istnieją aplikacje, które są bezpieczne albo użyteczne, ale nie robią tego jednocześnie. Chcielibyśmy to naprawić”. I akurat w przypadku Telegramu, trudno mu cokolwiek zarzucić w kwestii bezpieczeństwa oraz podejścia do swoich użytkowników. Jest też coraz popularniejszym komunikatorem.

Zobacz też: Wyciek danych u Nintendo – 160 tysięcy kont zagrożonych

Telegram przekroczył właśnie liczbę 400 milionów użytkowników korzystających miesięcznie z aplikacji. To o 100 milionów więcej, niż przed rokiem. Codziennie przybywa także około 1,5 miliona nowych użytkowników, więc firma raczej nie obawia się problemów z popularnością. Sam Telegram jest także na pierwszym miejscu wśród najczęściej ściąganych aplikacji w aż 20 krajach. Nic tylko pogratulować takiego wyniku i czekać na prawdziwe bezpieczne wideo rozmowy. Oby nie za długo.

Źródło: Telegram

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.