Jeśli nudzi Ci się z powodu pandemii i nie masz w co grać, to zbuduj sobie własną konsolę. Prawdopodobnie taka idea przyświecała pewnemu majsterkowiczowi, który właśnie sam zbudował konsolę Nitendo Switch. Wykorzystał do tego celu dostępne części zamienne dla tego urządzenia. Może się to wydawać jedynie sztuką dla sztuki. Jednak działanie takie ma obecnie sporo więcej sensu, niż zrobienie czegoś tylko dlatego, że się da.

Nintendo Switch z części zamiennych

Nintendo Switch z części zamiennych

Konsola Nintendo Switch stała się bowiem towarem deficytowym w wielu krajach świata. Jej zakup jest dość trudny z powodu pandemii. Z jednej strony więcej osób chce ją kupić, ponieważ nie ma co zrobić z wolnym czasem. Z drugiej strony jej produkcja i dystrybucja są mocno ograniczone z powodu pandemii. Prawdopodobnie będzie to trwało przynajmniej przez jakiś czas. Okazuje się jednak, że nie ma sytuacji bez wyjścia. Pewien gracz z zacięciem do majsterkowania przy pomocy dostępnych części zamiennych zbudował sobie swój własny, w pełni działający egzemplarz Nitendo Switch.

Zobacz też: Rosyjska dezinformacja w pigułce, czyli COVID-19, szczepionki i Bill Gates

Dokonał tego użytkownik portalu Imgur podpisujący się pseudonimem sarbaaz37. Oburzony wysokimi cenami, jakie konsola osiągała na rynku wtórnym, oświadczył, że może ją zbudować za mniejsze pieniądze z części zamiennych. Cały proces trwał nieco ponad miesiąc. Obejmowało to czas na poszukiwanie i licytowanie części. Musiał także poczekać na dostawę z Chin. Okazało się, że zakup wszystkich części wyniósł go 199 USD. Jest to nawet mniej niż koszt nowej konsoli bez marży sklepowej. Pamiętajmy jednak, że część z tych elementów może nie być oryginalna. Warto dodać, że sarbaaz37 przyznał, że tym, co go najbardziej cieszyło, był sam proces budowy konsoli. 

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.