Istnieją piosenki, których nie znosimy. Pół biedy, kiedy należą do gatunku, za którym nie przepadamy. Jednak czasami jest to kawałek nie tylko w naszym rodzaju, ale także naszego ulubionego wykonawcy. Spotify postanowiło rozwiązać ten problem. Przynajmniej w przypadku osób, które płacą. Serwis daje swoim klientom z subskrypcją Premium możliwość ukrywania piosenek, których nie chcą słyszeć w kolejnych typach playlist. Nowa opcja ukryj piosenkę w menu kontekstowym pozwoli użytkownikom pominąć konkretny utwór, zanim do niego dotrą.

Spotify z funkcją ukryj piosenkę

Spotify ukryj piosenkę

Spotify powoli daje użytkownikom coraz więcej wolności dzięki takim funkcjom. W zeszłym roku serwis dał nam możliwość blokowania wykonawców, których nie chcieliśmy słuchać. Niektóre rodzaje playlist, jak dynamicznie generowane listy Daily Mix, już teraz pozwalają na zaznaczenie utworu, który ma zostać pominięty, zanim do niego dotrzemy. Oznacza to poinformowanie Spotify, że nie podoba nam się dany utwór, co może nie zawsze być prawdą. Po prostu czasami jakiś kawałek nie pasuje nam w zestawieniu z innymi. Nowa opcja ukryj piosenkę pozwoli nam na działanie ogólne, w ramach całego serwisu. 

Zobacz też: Najnowsza aktualizacja Samsunga Galaxy S20 Ultra psuje ekran – nie instaluj jej!

Przyznam, że z mojej perspektywy jest to rozwiązywanie problemu, który serwis sam stworzył. Ja jednak jestem swoistym dinozaurem, jeśli chodzi o muzykę. Przede wszystkim mam pliki z muzyką bezpośrednio na swoim odtwarzaczu. Po drugie pisząc odtwarzacz, mam na myśli takie małe pudełko, które służy jedynie od odtwarzana muzyki. Z drugiej strony to ogranicza mnie do słuchania kawałków, które znam. Natomiast dzięki Spotify można poznawać wciąż nową muzykę. Ot, co kto woli. 

Źródło: AndroidPolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.