Samsung nie zmniejszył zamówień na części

Najnowsza aktualizacja Samsunga Galaxy S20 Ultra psuje ekran – nie instaluj jej!

1 minuta czytania
Komentarze

Rodzina Galaxy S20 od Samsunga ujrzała światło dzienne w lutym i od razu wywołała na rynku niemałe zamieszanie. Najlepszym i zarazem najdroższym przedstawicielem wspomnianej linii jest Galaxy S20 Ultra, który po najnowszej aktualizacji niestety boryka się z bardzo nieprzyjemnym problemem. Koreański gigant po raz kolejny zaliczył olbrzymią wtopę, która zirytowała wielu użytkowników.

Zielony ekran Galaxy S20 Ultra po aktualizacji

Galaxy S20 Ultra zielony ekran

Najnowsza, kwietniowa aktualizacja dla Galaxy S20 Ultra, jest wadliwa. Po jej instalacji spora część smartfonów zostaje dotknięta problemem zielonego ekranu, który objawia się, gdy użytkownik korzysta z odświeżania 120 Hz i jasność ekranu spadnie poniżej 25%. Niektórzy zgłaszają też, że problem występuje także po włączeniu przedniego aparatu. Zielona poświata, o której mowa, jest widoczna na zdjęciu powyżej. Ten przedziwny bug nie dotyka wszystkich, a jedynie wybranych użytkowników Samsunga Galaxy S20 Ultra z procesorem Exynos 990, czyli egzemplarze sprzedawane m.in. w Polsce.

Zobacz także: iPhone SE i konkurencja z Androidem – co można kupić w cenie nowego smartfona Apple?

Opisywany problem jest bez dwóch zdań spowodowany wadliwym oprogramowaniem. Na chwilę obecną wszystkim niezadowolonym i przede wszystkim pechowym użytkownikom nie pozostaje nic innego, jak czekać, aż Samsung wypuści odpowiednią poprawkę. Miejmy nadzieję, że zrobi to już wkrótce. Nie da się ukryć, że w ostatnim czasie uaktualnienia wydawane przez Koreańczyków nie stoją na najwyższym poziomie – to już kolejna poważna wpadka.

Źródło: PhoneArena

Motyw