Rodzina Galaxy S20 od Samsunga ujrzała światło dzienne w lutym i od razu wywołała na rynku niemałe zamieszanie. Najlepszym i zarazem najdroższym przedstawicielem wspomnianej linii jest Galaxy S20 Ultra, który po najnowszej aktualizacji niestety boryka się z bardzo nieprzyjemnym problemem. Koreański gigant po raz kolejny zaliczył olbrzymią wtopę, która zirytowała wielu użytkowników.

Zielony ekran Galaxy S20 Ultra po aktualizacji

Galaxy S20 Ultra zielony ekran

Najnowsza, kwietniowa aktualizacja dla Galaxy S20 Ultra, jest wadliwa. Po jej instalacji spora część smartfonów zostaje dotknięta problemem zielonego ekranu, który objawia się, gdy użytkownik korzysta z odświeżania 120 Hz i jasność ekranu spadnie poniżej 25%. Niektórzy zgłaszają też, że problem występuje także po włączeniu przedniego aparatu. Zielona poświata, o której mowa, jest widoczna na zdjęciu powyżej. Ten przedziwny bug nie dotyka wszystkich, a jedynie wybranych użytkowników Samsunga Galaxy S20 Ultra z procesorem Exynos 990, czyli egzemplarze sprzedawane m.in. w Polsce.

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

Zobacz także: iPhone SE i konkurencja z Androidem – co można kupić w cenie nowego smartfona Apple?

Opisywany problem jest bez dwóch zdań spowodowany wadliwym oprogramowaniem. Na chwilę obecną wszystkim niezadowolonym i przede wszystkim pechowym użytkownikom nie pozostaje nic innego, jak czekać, aż Samsung wypuści odpowiednią poprawkę. Miejmy nadzieję, że zrobi to już wkrótce. Nie da się ukryć, że w ostatnim czasie uaktualnienia wydawane przez Koreańczyków nie stoją na najwyższym poziomie – to już kolejna poważna wpadka.

Źródło: PhoneArena
Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.