Koronawirus to zagrożenie, które może zagrozić ludzkości nie tylko w bezpośredni sposób. Okazuje się, że z powodu kwarantanny i zamknięcia sklepów, restauracji czy barów ich właściciele mogą ucierpieć również ekonomicznie. Muzycy również czują, że ich praca jest w niebezpieczeństwie, ponieważ nie mogą organizować koncertów czy spotkań z fanami, co znacznie ogranicza ich dochody. Spotify rusza więc na pomoc, ale w nietypowy sposób.

Spotify wspomoże muzyków oraz pozwoli ci na zrobienie tego samego

Aplikacja Spotify dla AR

Wczoraj, na łamach swojego bloga, Spotify udostępniło informację o tym, w jaki sposób zamierza wspomóc artystów podczas aktualnie trwającego na świecie kryzysu. Przede wszystkim firma uruchomi fundusz, który wspomagać będzie muzyków w okresie, gdy nie mogą oni organizować koncertów. Spotify na jego rzecz przekaże 10 milionów dolarów. Druga propozycja firmy jest jednak bardziej kontrowersyjna. Okazuje się, że pozwoli ona artystom na dodawanie próśb o dotację od fanów na swoich profilach. Ci następnie, w zależności od decyzji, będą mogli wspomóc swoich idoli przy pomocy pewnej sumy pieniędzy. Spotify podkreśla, że 100% kwoty z darowizn trafi do muzyków.

Zobacz też: Uważajcie na nową próbę oszustwa powiązaną z koronawirusem.

Co sądzicie o opisanej powyżej decyzji szwedzkiej korporacji? Czy chcielibyście wesprzeć jakiegoś z waszych ulubionych artystów? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: Spotify

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.