ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Huawei P40 nagrodzony przez TIPA

Aparat w Huawei P40 nagrodzony przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Wydawców Prasy Fotograficznej

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Huawei P40 Pro, którego recenzję przygotował dla Was Łukasz, został liderem rankingów w DxOMark. Jednak firma ta nie ma najlepszej reputacji, jeśli chodzi o rzetelność testów. Te bardzo często są poddawane w wątpliwości. Dodatkowo w przeszłości było kilka mniejszych i większych afer z nim związanych. Czy te oskarżenia są słuszne? Nie mnie to oceniać. Okazuje się jednak, że zalety aparatu w tym smartfonie dostrzegł jeszcze jeden organ. Ze znacznie dłuższą historią i cieszący się o wiele większym zaufaniem, a mianowicie przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Wydawców Mediów Fotograficznych, w skrócie TIPA.

Huawei P40 nagrodzony przez TIPA

Huawei P40 nagrodzony przez TIPA

Warto tu zacząć jednak od tego, czym jest owo Międzynarodowe Stowarzyszenie Wydawców Mediów Fotograficznych. Otóż jest to organ, którego celem jest obserwowanie i ocenianie trendów i produktów na rynku fotograficznym. Każdego roku wybiera on najlepsze i najbardziej innowacyjne produkty w swoich kategoriach, którym przyznaje nagrody TIPA World Awards. Te natomiast są uznaną rekomendacją przez wszelkiej maści profesjonalistów na całym świecie. Jedną z kategorii jest najlepszy smartfon fotograficzny. I właśnie ta nagroda trafiła do całej rodziny Huawei P40.

Zobacz też: Wear OS będzie nadzorował, czy prawidłowo myjemy ręce

Smartfony te zostały nagrodzone przez TIPA zarówno za najwyższą jakość zdjęć, jak i za innowacyjne podejście do fotografii mobilnej. Wpływ na to ma kilka czynników. Między innymi zastosowanie matryc RYYB, czyli Red Yellow Yellow Blue w aparacie głównym. To pozwala na lepszą detekcję światła. Przy okazji dużym atutem jest sam rozmiar matrycy. Wynosi on 1/1.28 cala. To tylko dwa z licznych aspektów, które zadecydowały o jego zwycięstwie. Oczywiście tuż obok niesamowitej jakości zdjęć jak na smartfona. Huawei nie po raz pierwszy został doceniony przez stowarzyszenie. To już czwarty rok z rzędu, kiedy smartfony z serii P otrzymują prestiżową nagrodę TIPA Awards, tym razem w edycji 2020.

Źródło: Huawei

Sprawdź najnowsze wpisy